sodf dj leemac

Energetyczna muzyka EDM zmienia się. Obserwujemy to w ostatnich tygodniach. W tym odcinku trzymamy się jeszcze brzmień tech house’owych, a w kolejnym zupełnie coś nowego. oto DJ LeeMac, CURBI, Twoloud, Guglielmo Nasini & Indid Beatz i KREAM & Millean ft. Bemendé.

DJ LeeMac pochodzi z … Czech i radzi sobie całkiem dobrze, co pokazuje jego nowy kawałek.

„This is House” (Which Bottle?) to bardzo fajnie brzmiący pompujący House. Jego kariera  przeszła bardzo długą drogę od 1991 roku. Grał w wielu znanych nocnych klubach nie tylko w Czechach, ale w Hiszpanii (Ibiza), Polsce, Irlandii itd. Ten wspaniały muzyk naprawdę uwielbia bawić się różnymi gatunkami w swojej muzyce! Dziś postanowił wybrać dla Was Tech House!

 

Toby Curwen-Bingley aka Curbi to producent z Wlk. Brytanii. Możecie go pamiętać ze świetnego kawałka z Mike Williams, który był na Polish Dance Chart.  „Safe & Sound” (Tomorrowsland Records) to ma bardzo dobrze rozplanowane dźwięki, klimat.  Jest typowy beat House, a cała reszta to już techniczne brzmienia rave, future… Przesłuchajcie koniecznie !

 

Manuel Reuter, Alex Castle i Dennis Nicholls czyli Twoloud tym razem przygotowali nam skoczny kawałek house „Ready to go” (Playbox) z dodatkiem future, bass, rave’owego brzmienia.

 

 

„Shuffle Like This” (Hexagon) to kawałek zrobiony jeszcze wg ciągle obowiązujących wzorców brzmieniowych. Ciekawostka jest tu hinduski instrument strunowy – sitar. Oprócz tego słychać żywiołowość i dramaturgia. Guglielmo Nasini znamy m.in. z kawałka „Break It Down”, a Indid Beatz to zdaje się debiutant.

jak mówią autorzy:

  • ”To utwór Dance, House z „chorym” prowadzeniem sitaru i potężną kombinacją kicka i basu. Moim głównym celem było stworzenie klubowej bomby do tańczenia przez cały dzień, w sypialni na łóżku, w samochodzie przy włączonym stereo”

 

„What You’ve Done To Me” (Musical Freedom) to szablon muzyki vocal house, ale przearanżowany na Progressive House. KREAM to duet braci z Norwegii Daniel i Markus Slettebakken, którym towarzyszą Millean i wokalistka Bemendé.