CYNICAL twocolors i Safri Duo🚀🚀Czy DUET+DUET=HIT?

twocolors, Safri Duo, Chris de Sarandy, played alive, bongo song

Duet twocolors znakomicie się odnajduje w wykorzystywaniu kiedyś popularnych utworów. Dziś to potwierdza korzystając z dorobku Safri Duo. Oto “Cynical”.

 

“Heavy metal Love” stał się mainstreemowym przebojem, mimo ,że ma stylistykę klubową i wykorzystuje sampla klasyka EDM. Dziś duet z Berlina kontynuuje tą ideę w “Cynical”, bo „Played-A-Live (Bongo Song)” to bardzo oryginalny kawałek tanecznej muzyki elektronicznej.

 

Emil Reinke i Pierre-Angelo Papaccio czyli twocolors dostosowali się w “Cynical” w aktualny trend. Tego weekendu piszemy o tym aż trzy razy, np. o “Car keys (Ayla)“.

Producenci tym razem wzięli więcej ze starego niż w “Heavy metal love”. Wykorzystali sporo elementów z hitu duńskiego zespołu Safri Duo „Played-A-Live (The Bongo Song)”. Wzorem innych dopisali także słowa i dograli wokal. Tu do współpracy zaprosili nieznanego Chris de Sarandy.

twocolors ściśle współpracowali nad singlem z Safri Duo. Wspólnie zachowali kultowe brzmienie bongo, które na początku lat ‘00 uczyniło „Played-A-Live” światową sensacją. Poza energetyczną melodią mamy tu urzekający wokal, który przenosi utwór na zupełnie nowy poziom. Duet wykorzystał także dodatkowe warstwy elektronicznych beatów.

Duet mówi o “Cynical”:

– Mieliśmy okazję pracować z Safri Duo – naszymi bohaterami z dzieciństwa. Chcieliśmy połączyć brzmienie końca lat 90. z naszym własnym brzmieniem, aby stworzyć coś ponadczasowego. „Cynical” podąża ścieżką „Heavy Metal Love”, opowiada o pragnieniu uwagi osoby, która ciągnie cię w dół i odzyskaniu mocy przez odcięcie się od niej. Ta współpraca to spełnienie naszych marzeń – dwa duety z różnych pokoleń spotkały się, by wspólnie wyrazić głęboką miłość do elektronicznej muzyki dance.

Liczby

W 2019 roku wysoko postawili poprzeczkę, debiutując z „Lovefool”, która zdobyła ponad 3,8 mld streamów. Ich kolejne single „Passion”, „Bloodstream” i „Feel It 2” zgromadziły do tej pory ponad 130 mln streamów w samym Spotify. Ugruntowały ich pozycję jako sensacja streamingu. Są też ostoją światowych stacji radiowych – w ciągu ostatnich dwóch lat zespół grano ponad 834 tys. razy w aż 81 krajach!

 

Oryginał

Safri Duo – duński zespół perkusyjny, w którego skład wchodzą Uffe Savery i Morten Friis. Ich muzyka to mieszanka samplingu i elektroniki oraz afrykańskich instrumentów perkusyjnych takich jak: bębny, kotły, bongosy. „Played-A-Live (Bongo Song)” wydano dokładnie 1 grudnia 2000 roku.

Od 1994 roku zespół tworzył w kręgach muzyki poważnej. W 1999 został odkryty przez wytwórnię płytową specjalizującą się w muzyce poważnej. Po podpisaniu umowy, powstała płyta zawierająca zmiksowane brzmienia plemiennych akustycznych brzmień i nowoczesnego trance.

W rezultacie w 2000 roku powstał utwór „Played-A-Live (Bongo Song)”, który stał się jednym z najpopularniejszych utworów w Europie kolejnych miesiącach. Inne utwory tej grupy to: „All the people in the world”, „Rise” („Leave Me Alone”), „Samb-Adagio”.

Tu trzeba jeszcze wspomnieć i człowieku, który niewątpliwie przyczynił się do sukcesu „Played-A-Live (Bongo Song)”. To Michael Parsberg – duński producent trance i house oraz DJ .

Produkował dla takich duńskich zespołów, takich jak właśnie Safri Duo oraz DJ Encore , Barcode Brothers i Pegboard Nerds , a także remiksował wielu duńskich i międzynarodowych artystów, takich jak Shakira , Infernal i Aqua.

 

Czy zatem DUET+DUET = HIT? Jesteśmy na tak. 🙂👌