MAE MULLER, KEIRA i inne premiery dance na Majówkę 2023

Mae muller i wrote the song keira l-milla italobrothers

Z chwilą startu Majówki od lat uznajemy, że “letni sezon rozpoczęty”, choć dla niektórych to Święta Wielkanocne. Jakby na to nie patrzeć i w show biznesie jakby się co nie co zmienił repertuar. 🙂🎧👌 Właśnie pojawiło się kilka fajnych premier – typowo dance’owych. Oto Mae Muller, Keira, ItaloBrothers i L-Milla.

 

Muzyka “lekka, łatwa i przyjemna”, którą potocznie nazywamy jako “dance” ma się całkiem nieźle. Co prawda “przebrała się” w bardziej elektroniczne  brzmienia, alke ciągle ma to być prosta i łatwo wpadająca do ucha melodia. Oto cztery takie premiery, które spełniają to kryterium i do tego mają inne zalety. Jak choćby wokalistka Mae Muller, którą niebawem (w Maju) zobaczycie na  Festiwalu Eurowizji ’23. Wydaje się, ze ma tam spore szanse.

Oto taneczne przyjemne dla ucha melodie…

“I wrote the song” [Universal Music] to eurodance’owa piosenka bardzo przebojowa i do tego taneczna.

 

Jej autorką jest brytyjska piosenkarka i autorka tekstów Mae Muller, która będzie reprezentować Wielką Brytanię na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Tegorocznym gospodarzem Eurowizji jest miasto Liverpool w Wielkiej Brytanii, w imieniu Ukrainy, która w ubiegłym roku zwyciężyła z piosenką „Stefania” grupy Kalush Orchestra.

Najpierw powstała w wersji solo (ta wyżej), a teraz w wersji śpiewanej po części po francusku (tu niżej). Ta mieszana językowo wersja brzmi jeszcze lepiej. Vendredi sur Mer (piątek nad morzem) to wokalistka ze Szwajcarii.

Mae Muller znana jest z nagrań m.in. z Jax Jones, Sigala, ale napisała też „I Wrote A Song”, razem z Lewisem Thompsonem. To „BED” Davida Guetty, Joela Corry’ego i Raye.

Wygląda na to, że Wlk.Brytania, po latach tzw. posuchy, wreszcie w tym roku może “zaiskrzyć” na Eurowizji.

Tu ważna informacja. Pojawił się już bardziej taneczny Topic remix.

 

W podobnym bardzo lekkim stylu jaki się ten utwór.

“No Business On The Dancefloor” [Universal Music] także brzmi przebojowo i też startowała do Eurowizji 2023, ale w Finlandii. Ostatecznie nie wygrała preselekcji w swoim kraju, co nie zmienia tego, że jest to po prostu fajna dla ucha piosenka.

Keira aka Kiera to 18-letia debiutantka, która dotarła do finału The Voice of Finland w 2021 roku.

 

ItaloBrothers to niemiecki projekt doskonale nam znany od lat, który robi właśnie muzykę dance opartą na brzmieniach elektronicznych, a ostatnio też Slap house.  To zwykle proste melodie, łatwo wpadające w ucho. Taki też jest “Creatures of Tomorrow” [Universal Music]. Okazuje się, że jest to odświeżenie mniej znanego tytułu DJ Gabry Ponte (znany np. z Eiffel 65), z 2000 roku.

Grupa to przede wszystkim wokalistka Mathias Metten oraz kilku muzyków-producentów. U nas , do tej pory, najlepiej przyjął się ich kawałek z 2025 roku “Welcome To The Dancefloor”.

 

 

“Rainy Day” [ZYX Music] to w oryginale kawałek z czasów italo disco, wokalisty Brando. Dziś powraca z dance’owym brzmieniu z niewątpliwym akcentem czasów italo disco. Śpiewa go wokalistka L-Milla wspomagana przez doskonale nam znanych producentów Luca Debonaire i Da Clubbmaster.