dj raport Photo Collage mike candys coco jamboo

Przywitaliśmy właśnie jesień w kalendarzu, a  tu mamy muzyczną niespodziankę w 100% letnim klimacie. Wiadomo – „Coco Jamboo” – znają to wszyscy. Znają także producenci klubowi tacy jak Mike Candys i Jack Holiday, którzy zaprosili do nagrania ludzi nam nieznanych. To Angelika Vee i formacja Primera Klase. Przy okazji wspominamy historię oryginału.

Wytwórnia Sirup ze Szwajcarii od czasu do czasu zaskakuje nas odświeżeniami z czasów Euro Dance. Było już La Bouche, teraz – Mr. President. Tym razem nie Lika Morgan czy Ace of Base, ale doskonale nam znany Mike Candys, który nie pierwszy raz odchodzi na chwilę od klubowych klimatów (ostatnio „Alien”) i serwuje swoim fanom lekki reggaeton. Wspomaga go Jego długoletni współpracownik Jack Holiday oraz zaproszeni goście. Zobaczcie ten ciągle popularny na naszych parkietach hit w wersji ad 2020.

 

Ci zaproszeni goście to wokalistka Angelika Vee, która pochodzi ze stolicy country… Nashville, w której, jak widać, nie ma ograniczeń co do gatunków muzycznych. Z tego miasta pochodzi m.in. znany  wam wokal z hitów C-BooL czy Brave.

Primera Klase to duet dwóch facetów –  to oni rapują. Wychodzi to im całkiem fajnie.

 

Wspomnijmy oryginał.

 

„Coco Jamboo” to utwór niemieckiej grupy Eurodance Mr President. Został wydany w marcu 1996 roku jako główny singiel z ich drugiego albumu studyjnego, „We See the Same Sun”. Na pierwszym singlu, razem z oryginałem, pojawił się klubowy remiks autorstwa Mousse T !

 

dj raport Photo Collage mike candys coco jamboo Coco Jamboo” stał się wielkim hitem w całej Europie, osiągając pierwsze miejsce w Austrii, Czechach, na Węgrzech, w Szwecji i Szwajcarii. Był również hitem Top 5 w Danii, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii, a także na liście Eurochart Hot 100, gdzie singiel osiągnął 4 miejsce w lipcu 1996 roku.

W Wielkiej Brytanii zajął 8 miejsce. w czerwcu 1997 roku. Poza Europą „Coco Jamboo” odniosła sukces zarówno w Australii, jak i Nowej Zelandii, gdzie osiągnęła pozycje 7 i 9. Na liście Billboard Hot 100 w USA osiągnęła 21 miejsce jako jedyna piosenka zespołu, która dotarła do tej listy. Na liście Billboard Dance Club Songs osiągnął numer 17.

Singiel został nagrodzony złotą płytą w Austrii, Nowej Zelandii, Szwecji i Szwajcarii. Zdobył również srebrną płytę w Wielkiej Brytanii i platynową w Australii, Niemczech i Norwegii.

Grupa zdobyła w 1997 roku w Niemczech nagrodę Echo za najlepszy singiel dance z „Coco Jamboo”. Grupa jest również znana w Europie z innych tanecznych hitów takich jak „Up’n Away”, „I’ll Follow the Sun”, „I Give You My Heart”, „4 on the Floor”, „Jojo Action” oraz nagrała dwa przebojowe albumy „Up’n Away – The Album” i „We See the Same Sun”.

Tu warto wspomnieć, że rumuńska wokalistka Inna nagrała utwór „Rendez Vous” (2015), który sampluje elementy z nagrania słynnego zespołu.

Zespół wczoraj i dziś

Mr. President został założony w 1991 roku w Bremie, w Niemczech, przez producentów; to Jens Neumann i Kai Matthiesen. Na początku grupa składała się z niemieckich piosenkarzy Judith Hinkelmann (T-Seven), Danieli Haak (Lady Danii) i amerykańskiego rapera George’a Jonesa (Sir Prophet). W 1994 roku Jones został zastąpiony przez brytyjskiego rapera Delroy Rennalls (Layzee Dee).

Kiedy Hinklemann odszedł z zespołu w 2000 roku, aby rozpocząć karierę solową, do zespołu dołączyła piosenkarka Nadia Ayche. Jednak w 2001 roku Ayche została szybko zastąpiona przez piosenkarkę Myrę Beckmann. Kiedy Beckmann również odszedł z zespołu w 2003 roku, do zespołu dołączyła piosenkarka Franziska Frank (Franzi). W 2008 roku Mr President oficjalnie się rozwiązał.

Od 2008 roku Rennalls kontynuuje tournee po Europie jako LayZee, poprzednio Mr. President, oprócz wydawania własnego solowego materiału. W 2014 roku do swojego występu na żywo zwerbował urodzoną na Węgrzech piosenkarkę Erikę Kovács. Dziś Rennalls i Kovács wykonują hity Mr President na całym świecie jako duet na żywo.

 

Zobacz „It’s my Life” na nowo