alvaro soler album magia manana 681 420 dj raport

Ten gość czuje wakacyjny klimat w swoich piosenkach jak rzadko który artysta. Więc to chyba nie przypadek, że Alvaro Soler właśnie teraz wydaje swój nowy album, który nosi tytuł “Magia”. Sprawdźmy czy to dalej jest taki przyjemny dla ucha i tańca latynoski repertuar.

 

To już trzeci album Alvaro Solera. Nazywa się ?Magia?. Tak też nazywa się jeden z utworów promujących to wydawnictwo. Drugi to właśnie wydany “Manana”. Czy to dalej ten sam nostalgicznie-taneczny artysta? Sprawdźmy.

 

Jak mówi:

? Izolacja zmusiła nas do ponownego odkrycia samych siebie i skupieniu się na magii w najmniejszych aspektach naszej egzystencji. Na przykład, by bardziej doceniać rodziców czy oglądanie zachodu słońca z kafejki na rogu. Pomijając wszelkie zmartwienia, poczułem w tym dziwnym czasie niesamowitą solidarność wśród zupełnie obcych ludzi. Dlatego też pandemia sprawiła, że jeszcze bardziej zapragnąłem zaprezentować światu premierowy materiał. Muzyka daje nadzieję i pomaga zachować wiarę w lepsze jutro. ? Magia ? to ucieleśnienie stwierdzenia: życie jest krótkie, więc czerpmy z niego tak dużo radości jak to możliwe.

Co oferuje nam “Magia”?

Całość otwiera znany nam tytułowy utwór. Dalej jest ?Despiertos?, który przenosi nas prosto na kamping z ogniskiem na malowniczej plaży. Utwór powstał w czasie twardego lockdownu, a zamysłem Solera było, by piosenka pomogła przetrwać najcięższe kryzysy. To nietypowy kawałek, bo Alvaro po raz pierwszy w karierze próbuje rapować. Kolejny też już znacie, bo właśnie się pojawił jako singiel i wideo klip.

?Ma?ana? została zrealizowana z producentem współodpowiedzialnym za sukces ?Despacito?.

Bardzo podobać się może “Tipo Normal” – przebojowy utwór w stylistyce dance, z mocno zaakcentowaną warstwą rytmiczną i średnim tempie. Kolejna piosenka to “Sin te v as” –  tak pierwotnie miał nazywać się ten album. Może się podobać; jest także w średnim tempie, ale z jeszcze inną warstwą rytmiczną. Alvaro tu porusza tematy niezwykle ważne dla niego, jak np. zastanawia się nad skomplikowaną naturą związków.

W ?Déjala Que Baile? gościnnie pojawia się młodsza siostra artysty. To także średnie tempo i przyjemna dla ucha melodia.

“Amor Para Llevar” to utwór bardziej akustyczny, podobny do tych dwóch znanych z tej płyty, choć znów producent stara się ingerować w konstrukcję rytmiczną i robi to umiejętnie.

alvaro soler_album magia“Te Busqué” to utwór także w średnim tempie, osadzony blisko stylistyki reggaeton. Ładna, nostalgiczna melodia na gitarze powoduje, że piosenka od razu staje się miła dla ucha i nóżki, także. Kolejny utwór jest balladowy. ?En Tu Piel? rozpoczyna się akordami jak z flamenco, a refren utrzymany jest w klimacie bossa nova. Jak przyznaje sam autor, utwór opowiada o bardzo mocnym związku z ukochaną osobą, taką, dla której zrobiłoby się naprawdę wszystko.

#10 to “Hawaii” – przypomina nam czasy mega popularności reggae dance, czyli dawne lata 90-te. W ?Differente? pojawia się brat artysty, Greg Taro, który kiedyś grał z nim w jednym zespole. Tu tez słychać stylistykę reggaeton. Stopa nieco mocniejsza.

“No Te Entiendo” to także utwór w podobnym klimacie do tych typowych dla Arvaro, ale nawet mamy “ye ye ye…”, a więc przebojowo, choć już rytmicznie nie tak prosto, bo lekko łamany.

Ostatni utwór to zupełnie coś innego niż wcześniej. Tu wokalista robi konkurencję do jego słynnego kolegi z Portugalii, Salvadore Sobral, pamiętnego zwycięzcy Eurowizji. ?Alma De Luz? to refleksje na temat życia w ciągłej trasie ? temat bardzo bliski dla artysty, który swój prywatny czas dzieli między Berlinem, a Barceloną. Piękny nostalgiczny akustyczny utwór.

Czy zatem to dalej ten sam nostalgicznie-taneczny artysta? Jak najbardziej. Alvaro Soler wydaje się na swoim trzecim albumie ciągle tzw. świeżym artystą. Nie czuje się wtórności, choć te utwory latino są podobne aranżem. Jak wspomniałem AS z udziałem pomagających mu produkcyjnie kolegów żongluje warstwą rytmiczną utworów, ale ważna tu jest przede wszystkim jego nietuzinkowa osobowość.

O Alvaro

W ciągu zaledwie czterech lat Alvaro Soler, który żył w Tokio 7 lat i mówi sześcioma językami, osiągnął coś, co innym artystom zajmuje dekady: ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 4,5 miliardów streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Był tez wysoko na Polish Dance Chart.

Dzielił scenę z Jennifer Lopez w Las Vegas i Miami, był jurorem ?X Factor? we Włoszech, gościem programu telewizyjnego ?Sing meinen Song ? das Tauschkonzert? czy trenerem niemieckiej edycji ?The Voice Kids?.

Magia Tracklista:

1. Magia
2. Despiertos
3. Ma?ana [feat. Cali Y El Dandee]
4. Tipo Normal
5. Si Te Vas
6. Déjala Que Baile
7. Amor Para Llevar
8. Te Busqué
9. En Tu Piel
10. Hawaii
11. Diferente [feat. Greg Taro]
12. No Te Entiendo
13. Alma De Luz