BARBIE na ekranie i w muzyce 💥⚡💥 Gorączka sięga zenitu

girl, film, tiesto, ava max, dua lipa, sam smith, the album, Gabry ponte, in the club

Kiedyś mieliśmy “Gorączkę sobotniej nocy” , potem “Barbie girl”, a dziś muzyczny film “Barbie”. O samym obrazie i muzyce mówi się od kilku miesięcy, ale dziś – już po premierze – temat jest “rozgrzany” na dobre.

 

Producentom filmu udało się stworzyć prawdziwą gorączkę na punkcie filmu “Barbie” z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. Dziś już wiemy, że się to opłaciło. Film po tygodniu zarobił ponad 350 milionów dolarów! Single z płyty zgromadziły już ponad 500 milionów streamów i wygenerowały 4 miliardy wyświetleń w mediach społecznościowych. Nie dziwi więc, że teraz “gorączka sięga zenitu”.

Po kolei

Jako pierwszy pojawił się “Dance The Night” 3-krotnej laureatki Grammy, supergwiazdy Dua Lipy, która zresztą wystąpiła gościnnie w filmie.

“Dance The Night” wyprodukowali Mark Ronson, Andrew Wyatt oraz bracia Picard.

W filmie znalazł się m.in. “Man I Am” nagrodzonego Grammy, Brit, Złotym Globem i Oscarem Sama Smitha.

 

Kolejne utwory na płycie to chociażby “I’m Just Ken” wykonany przez niejakiego Kena, w którego wcielił się Ryan Gosling. Do tego niepublikowane wcześniej piosenki różnych gwiazd. Pełna tracklista znajduje się na samym dole artykułu.

Następnie KAROL G zaprezentowała swój singiel “WATATI“, który swego czasu chwaliliśmy za rozmach.

Ponadto brytyjska artystka PinkPantheress ujawniła numer “Angel”, a Nicki Minaj wspólnie z Ice Spice zaproponowały “Barbie World”, stanowiący wariację na temat kultowego hitu zespołu Aqua.

To oczywiście nie wszystko.

“Barbie the album” wyprodukowali znany na całym świecie DJ, laureat Oscara – Mark Ronson, oraz Greta Gerwig. To scenarzystka, reżyserka, producentka wykonawcza “Barbie” i 3-krotnie nominowana do Oscara.

O filmie

Życie w Barbie Land polega na byciu idealnym w idealnym miejscu. Chyba, że ma się kryzys egzystencjalny. Albo jest się Kenem. Film jak film, bo ci, którzy już go widzieli mają różne zdanie. Jedni są zachwyceni, inni – zawiedzeni. Ale przecież to kult “Barbie girl” więc nie oczekujmy nie wiadomo czego.

Boom trwa…

I będzie trwać jeszcze długo. W ślad za ogromną promocją “Barbie” poszli liczni producenci. Pojawiło się sporo remiksów (bootlegów) przeboju Aqua, ale też oficjalny remiks i to nie byle kogo.

To sam Tiesto, który dostał juz wysokie oceny naszych DJs.

Wśród nich jest też wydana , także dziś, bardzo zgrabnie zrobiona wersja tzw. “pół – cover”.

Co to znaczy “pół-cover”? Staje się to jasne po posłuchaniu utworu “In the club”. Włoski producent – autor mega hitu Eiffel 65 – Gabry Ponte wie jak odświeżać przeboje eurodance.  Wspomaga go nieznany nam Jayover. To jego kolega (młodszego pokolenia) z Włoch – Giacomo Uber.

 

“Barbie” – tracklista albumu

1. Lizzo – Pink
2. Dua Lipa – Dance The Night
3. Nicki Minaj & Ice Spice – Barbie World (with Aqua)
4. Charli XCX – Speed Drive
5. KAROL G – WATATI (feat. Aldo Ranks)
6. Sam Smith – Man I Am
7. Tame Impala – Journey To The Real World
8. Ryan Gosling – I’m Just Ken
9. Dominic Fike – Hey Blondie
10. HAIM – Home
11. Billie Eilish – What Was I Made For?
12. The Kid LAROI – Forever & Again
13. Khalid – Silver Platter
14. PinkPantheress – Angel
15. GAYLE – butterflies
16. Ava Max – Choose Your Fighter
17. FIFTY FIFTY – Barbie Dreams (feat. Kaliii)