jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM SOUNDTRACK > Mamma Mia! Here We Go Again

ALBUM SOUNDTRACK > Mamma Mia! Here We Go Again

Przeboje ABBA powraca drugi raz na ekran filmowy pod tytułem „Mamma Mia”. Powracają w postaci coverów mało znanych wykonawców. Czy to dobrze? Pierwsza część filmu pokazała, że w połączeniu z obrazem wyszło to fajnie. Mamma Mia! Here We Go Again > najpierw mamy premierę ścieżki dźwiękowej, a do kin będzie można pójść nieco później. Kiedy? O tym i o tej muzyce w tym artykule. 

 

 

 

 

Oto zwiastun Mamma Mia! Here We Go Again.

 

Mamma Mia! Here We Go Again zapowiadany był już kilka miesięcy temu.

Zapowiedź głosi: Przygotuj się na śpiew, taniec, śmiech i dużo miłości! Nadciąga premiera ścieżki dźwiękowej do filmu „Mamma Mia! Here We Go Again” – kontynuacji fenomenalnego musicalu, który podbił serca widzów na całym świecie.

Jeszcze przed debiutem kinowym drugiej części „Mamma Mia!”, do sklepów i serwisów cyfrowych trafia ścieżka dźwiękowa wyprodukowana przez Benny’ego Anderssona z ABBA. Wydawnictwo ukazuje się dziś czyli 13 lipca 2018. Pierwszym singlem jest „When I Kissed The Teacher” wykonywane przez Lily James i zespół The Dynamos. Kolejne utwory promujące wydawnictwo to „Waterloo” (Lily James oraz Hugh Skinner) i „Fernando” zaśpiewane przez Cher i Andy’ego Garcię.

Mamma Mia! Here We Go Again

Polska premiera filmu „Mamma Mia! Here We Go Again” zaplanowana jest na 27 lipca 2018. W obsadzie ponownie zobaczymy Meryl Streep, Amandę Seyfried, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda, Julie Walters, Dominica Coopera i Christine Baranski. Dołączyli do nich Lily James, Cher, Alexa Davies, Josh Dylan, Andy Garcia, Jeremy Irvine, Hugh Skinner oraz Jessica Keenan Wynn.

Pierwsza część „Mamma Mia!” to najbardziej dochodowy filmowy musical wszech czasów. Soundtrack sprzedał się w ilości 7,7 mln egzemplarzy na całym świecie, a w serwisach cyfrowych zanotował 406 mln streamów. ABBA to jedna z najsłynniejszych popowych grup na świecie. Szwedzka grupa sprzedała ponad 385 mln albumów na świecie.

 

Mamma Mia! Here We Go Again – mamy już w ręku zawartość ścieżki muzycznej do filmu. Zawiera ona osiemnaście coverów z repertuaru ABBA w wykonaniu w/w wykonawców. Aranżacyjnie nie ma tu żadnych eksperymentów. Lekko unowocześnione instrumentarium nawiązujące do czasów ABBA. Można rzec nic szczególnego, ale w powiązaniu z filmem zyskują one bardzo. Tak było w pierwszej części, która była też starannie obsadzona aktorsko. To wszystko „zagrało” znakomicie. Czy teraz też tak będzie? Pewnie tak, ale poczekajmy do obejrzenia filmu.

 

 

Mamma Mia! Here We Go Again – Tracklista

1. When I Kissed The Teacher
2. I Wonder (departure)
3. One Of Us
4. Waterloo
5. Why Did It Have To Be Me?
6. I Have A Dream
7. Kisses Of Fire
8. Andante, Andante
9. The Name Of The Game
10. Knowing Me, Knowing You
11. Angel Eyes
12. Mamma Mia
13. Dancing Queen
14. I’ve Been Waiting For You
15. Fernando
16. My Love, My Life
17. Super Trouper
18. The Day Before You Came

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze