EL MERENGUE 💥👌 Marshmello zaskakuje przebojowym “aj aj”

El Merengue - Marshmello manuel turizo
od lewej" Manuel Turizo i Marshmello (zawsze incognito) (fot. Sony Music)

Marshmello, który przyzwyczaił nas do amerykańskich brzmień, tym razem zaskakuje nas nadzwyczaj lekką piosenką. Kto wie czy z tego nie zrobi się drugie “Despacito”… Oto “El Merengue”.

 

“El Merengue” to rodzaj radosnej muzyki i tańca, który ma swoje korzenie w ciepłej Dominikanie. Powstała około 100 lat temu, a wylansował ją … prezydent Dominikany w latach 30 XX wieku. Dziś właśnie w takim rytmie piosenkę w takim styli nagrali Marshmello i Manuel Turizo.

 

Producent Marshmello i wokalista Manuel Turizo w „El Merengue” stworzyli przebojową piosenkę, która swoim potencjałem dorównuje słynnemu “Despacito“. Tyle tylko, że to był rytm reggaeton, a tutaj mamy inną odmianę muzyki latino.

Mamy nawet “Aj aj aj…” , ale przede wszystkim rytm wpisujący się idealnie na nasze parkiety. Ciekawym zabiegiem producenckim, od strony technicznej, jest lekkie przetworzenie wokalu. Dzięki temu głos wokalisty brzmi … jakby tajemniczo. To pokazuje kunszt producencki Marshmello.

 

 O nich

Nominowany do nagrody Grammy Marshmello połączył siły z młodym fenomenem Manuelem Turizo, aby złożyć hołd muzyce wywodzącej się z Dominikany. To “merengue”.

Marshmello przyzwyczaił nas do produkcji pod rynek w USA, dlatego tym razem zaskakuje. Zresztą już od jakiegoś czasu nawiązuje hiszpańsko-języczne kolaboracje. No, ale żeby aż tak? 💥👌🔥

I to podobno nie koniec, bo podczas koncertu w Meksyku zaprezentował publiczności kolejny niewydany utwór z udziałem meksykańskich artystów (Fuerza Regida i Peso Pluma).

Manuel Turizo to artysta z Kolumbii. Wylansował w swojej części świata  przebój „La Bachata”. Utwór podbił wiele list Billboardu, na których spędził wiele tygodni – dokładniej 21 tygodni na Hot 100. Do tej pory zdobyła ponad 969 milionów streamów oraz 403 miliony wyświetleń. Obecnie Manuel szykuje się do premiery trzeciego albumu, którego tytuł pochodzi od roku, w którym się urodził – „2000”.

Nie tylko muzyka

Na okładce magazynu Forbes „30 Under 30” Marshmello udowodnił, że jest nie tylko innowacyjnym producentem, ale i myślącym przyszłościowo biznesmenem. Poza własną marką pianek z nadzieniem czekoladowym („Stuffed Puffs”) uruchomił kanał rozrywkowy dla dzieci Melodees. Ostatnio współpracował z Jonas Brothers nad ich hitem „Leave Before You Love Me” (13. miejsce listy Billboard Hot 100), a także został nominowany do Najlepszego tanecznego/elektronicznego albumu na Grammy w 2022 roku.

Jego ostatni singiel „Numb” z Khalidem był nominowany do MTV VMA w kategorii Piosenka lata. Niedawno Marshmello połączył siły z Monday Night Football ESPN, zremiksował piosenkę „Heavy Action” i został mianowany kuratorem muzycznym NFL sezonu 2022-2023. Jest też pierwszym artystą, który nawiązał współpracę z Coca-Colą – współtworzył limitowaną edycję napoju.