Mausio x Roxen - Ghost
od lewej: Mausio , Roxen (fot. Warner Music)

Ten producent właściwie jest nam nieznany, choć ma już pewne sukcesy. Nazywa się Mausio. Zdecydowanie bardziej znana jest wokalistka, która towarzyszy mu w utworze „Ghost”. To Roxen, której hit hula od kilku tygodni w polskim eterze. Naszą uwagę zwróciło to nagranie z zupełnie innego powodu.

 

 

Wspólny utwór niemieckiego producenta Mausio i rumuńskiej wokalistki Roxen pt. „Ghost” jest inny niż większość obecnie pojawiających się premier, nawet w gatunku synth popu.

 

To utwór, który prawdopodobnie nie zawojuje najwyższych miejsc na mainstreemowych listach przebojów, ale zwracamy na niego uwagę z powodu pomysłowego wykorzystania elektronicznych brzmień w „Ghost”. Mausio korzysta po części z retro brzmienia jakim jest Synth pop.

Korzysta równocześnie z dobrodziejstw elektronicznego equipmnentu, ale robi to inaczej niż inni. Robi to bardzo tanecznie eksponując stopę i trochę przypominają mi się czasy lat 70-tych i … Gary Glitter.  Tyle tylko, że brzmi to teraz nowocześnie.

Wokalnie pojawia się Roxen, która obecnie ze swoim słodkim kawałkiem „UFO” jest #1 na na airplay Polish Dance Chart. Znana także jest z udziału w zeszłorocznej edycji konkursu Eurowizji.

O producencie

Ma 26 lat, pochodzi z Bonn, w Niemczech. Do tej pory wydał dwa utwory: „Fever” i „Damn!”. Jego nowy album ” unCENSORED ” ukaże się 7 października 2022. Powyższy teledysk do powstał kilka tygodni temu w Dubaju.

Jak mówi:

  • Często słowami nie potrafię wyrazić swoich uczuć, ale poprzez produkowanie muzyki już tak … Dziękuję za niesamowity odzew na moje poprzednie single „Fever” i „DAMN!”. Teraz podkręcamy tempo z moim nowym utworem „Ghost” z pomocą Roxen. – Włożyliśmy w ten klip wiele serca i wiele ciężkiej pracy. FATI TV wyniosło ten teledysk na inny poziom. To utwór, którego nigdy nie odważyłbym się wydać przed pandemią. Jestem dumny z tego, że mam odwagę wyładować się muzycznie w ten sposób i jestem niezmiernie wdzięczny, że moi fani również podążają tą ścieżką.