Mbappe - Kubańczyk, Smolasty, Tribbs

Czy wypuszczanie na raz dwóch premier do dobre posunięcie? Raczej nie, bo będą ze sobą konkurować, ale nie do końca. Tribbs pojawia się równocześnie w dwóch nowych utworach. “MBappe” i “Just us”. Wyjaśniamy , na czym polega to “nie do końca”.

 

 

Premiera jednoczesna, ale “MBappe” i “Just us” to bardzo różne utwory. Gdzieś się jednak spotkają konkurując ze sobą, choćby na parkiecie. Niedawno pisaliśmy, że Tribbs konkuruje ze Skolimem na Polish Dance Chart, a tymczasem widzimy jak konkuruje sam … ze sobą.  Za tydzień lub dwa poznamy odpowiedź, który z utworów lepiej sprawdzi się na danceflorze.

A zatem po kolei:

# MBappe

Mocny skład, w którym każdy ma swoje doprecyzowane zasadnie. Smolasty – śpiewa, Kubańczyk – rapuje, Tribbs – aranzuje, a Ola Ciupa (i inne dziewczyny) … pokazuje się.

Muzycznie jest bardzo tanecznie , a nawet lajtowo-house’owo. Ciekawy pomysł Tribbs’a z “trąbkowym” lajtmotywem. Tego jeszcze u niego nie słyszeliśmy. Nie bardzo tylko wiadomo o co choidzi z tym tytułem , nawiązującym do gwiazdora piłki nożnej. Pewnie chodzi o to, aby zaintrygować nim słuchacza. Na chwilę , na pewno to się udało.

Generalnie – miało być – i jest – wakacyjnie.

Jak mówi Kubańczyk.

  • Był czas na przemyślenia, jest i na zabawę. Na mojej płycie, tak jak i w życiu, beztroska przeplata się poważnymi tematami. Każdy sam musi znaleźć złoty środek. Świetnie się bawiłem tworząc z chłopakami ?Mbappe? i to słychać w tym utworze. Niech leci w świat i staje się soundtrackiem wakacyjnych wypadów

Fame Friday Arena #1

Już 21 lipca, po ponad dwuletniej przerwie, Kubańczyk powróci do tzw. oktagonu, by zmierzyć się z Alberto. Raperzy skrzyżują rękawice 21 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu podczas eventu “FAME FRIDAY MMA #1”. Do tej pory Kubańczyk stoczył trzy freak fight’owe walki, wszystkie zakończyły się jego zwycięstwem.

 

# Just us

“Just us” może się podobać przede wszystkim klubowemu odbiorcy, choć na tym polu muzyka – jak pisaliśmy nie raz – miesza się. Często bowiem brzmienie klubowe  wchodzi do mainstreeemu czyli na ogólne listy przebojów.

 

Kawałek “Just us” [Sony Music] z Roxie Węgiel, jest bardzo skoczny, ale też nie za mocny brzmieniowo. Ot, dość prosta melodia, przyjemny wokal Roxie i lekki beat. W dodatku może to być produkt eksportowy wydawcy, bo jest zaśpiewany po angielsku, a poziom produkcji – europejski.

Dużym plusem dla DJ’ów jest fakt, ze Tribbs przysłał nam wersję extended. 👌👍👌👍 Z kolei “MBappe” to na pewno produkt lokalny, ale tu nie ma wersji wydłużonej dla DJs.

Reasumując, muszę powiedzieć, że , moim zdaniem, “MBappe” i “Just us” to dwie najlepsze produkcje Tribbsa, która na razie nic a nic nie pokazuje, że miałby się “wypalić” artystycznie.