alexandra stan, mattn, bitch, LIke smoke royal gigolos, MEARSY

Oto kolejna dawka nowości muzyki house, którą wybraliśmy dla was jako najciekawsze z ostatnich dni. Oto MEARSY, BADDIES ONLY, Paul Adam, Francesca Sardi i Sagan.

 

Dziś bardzo różnorodna mieszka brzmień house music, wybranych z ostatnich premier. Na pewno zaskoczy was utwór mało znanego producenta MEARSY.

Muzyczna świeżość

“Pumped Up Happy People” [Universal Music] to utwór na pół house, a na pół w bardzo oryginalnej stylistyce nu disco pop.

 

MEARSY czyli Christopher Mears zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentant Wielkiej Brytanii czuje się jak ryba w wodzie jednak nie tylko w basenie, ale i w studiu jako producent. Współpracował już z takimi gwiazdami jak Felix Jaehn, Meduza, Vintage Culture, Tiësto, Alok czy Steve Aoki. Wcześniej poznaliśmy go w utworze “DNA”, z Sophie and the Giants.

Wokalista z Londynu – Zak Abel – ma bogaty dorobek, ale na naszych parkietach najlepiej przyjął się jego raczej nietypowy kawałek. To “Bad”, z Don Diablo. Tego lata usłyszeliśmy go także, w produkcji z Alanem Walkerem.

 

“Isla de Mujeres” czyli “wyspa Mujeres” [Hysterical / Ego] to kolejny już polecany kawałek tego producenta z Los Angeles. Tym razem BADDIES ONLY proponuje lekko pompujący, latynoski klimat może znacznie ubarwić waszego seta. “Oto wyspa cudownych złych dziewcząt z całego świata, które żyją ze mną w trasie i codziennym życiu” – tak pisze o utworze.

 

BO w utworze wspomaga Kubańczyk Maahez i tajemniczy Tiedye.

 

Paul Adam to włoski DJ i producent u nas nieznany, ale jeśli go posłuchacie – przekonacie się do niego. “Can You feel it” [House U Records] jest dynamicznym vocal house, ale nie za mocnym. Idzie bardzo płynnie. A do tego świetny wokal nieznanego pochodzenia.

Producent w ciągu ostatnich kilku lat udało mu się podpisać kontrakty z coraz bardziej znaczącymi wytwórniami muzyki house, w tym z takimi wytwórniami , jak Sony Music, Columbia, Nervous i Dvine Sound.

W ostatnim czasie zwrócił na siebie uwagę licznymi wyjątkowymi remiksami, z których wszystkie radziły sobie wyjątkowo dobrze na listach przebojów. Ponadto w niedalekiej przeszłości współpracował z wieloma światowymi gwiazdami, takimi jak Dennis Ferrer, Ultra Nate, Barbara Tucker i Roland Clark.

 

“Sim Seja” [Hexagon / Hexhibition] – nie wiemy co to znaczy,  a może nic? W każdym razie, mamy tu zgrabnie pocięte sample wokalne, które wypełniają bardzo energetyczno-progresywną linię basu.

I tu niespodzianka, bo Sagan to to producent z Ukrainy, a dokładnie , z Kijowa. Brawo!

 

Na koniec trochę klasyki, choć zaskoczenie może budzić skąd pochodzi Francesca Sardi. Wcale nie z Włoch, a z … Brazylii. Pod nazwą GoW ukrywa się producent Gustavo Soares, takze z Sao Paulo.

“House healed me” [No Definition/Sirup] płynie świetnie , z odrobiną soulfulowego chilloutu.