message-in-a-bottle-message-in-a-bottle-colorbast-the-police

“Message in a Bottle” to jeden z bardziej znanych utworów rocka, często cytowany jako jeden z przełomowych utworów. Dziś mamy – nie przełomową – ale na pewno miłą dla ucha taneczną wersję tego utworu w wykonaniu duetu Colorblast.

 

“Message in a Bottle” ukazał się pod koniec dekady lat 70-tych, jakby do niej nie pasując. Czas pokazał, że wyprzedził swoją epokę. O oryginale piszemy na dole, a na początek wersja Colorblast.

 

Mamy tu doczynienia z tzw, coverem, bardzo pieczołowicie przygotowanym. I do tego zremiksowanym. Wokal podobny do oryginału (Sting), pojawia się charakterystyczna gitara i lekki beat house. Nic tu więcej nie trzeba było robić.

Pod nazwą Colorblast ukrywa się francuski projekt producentów Electro Deep House , w skład którego wchodzą Nicolas Carel i Gilles Luka aka Gilles Fahy. Słychać o nich od 2018 roku. Wydali dwa single “Baby” i “Gorgeous”.

Porównajcie zresztą ta wersję z oryginałem, bo warto go posłuchać. Utwór jest już #1 na Digital DJ.

O oryginale

?Message in a Bottle? (czasami błędnie nazywany ?Sending Out An S.O.S.?) to piosenka angielskiego zespołu rockowego The Police. Został wydany jako główny singiel z drugiego albumu studyjnego “Reggatta de Blanc” w 1979 roku.

 

 

Największy sukces odniosła w Wlk.Brytanii (#1 ) i w Kanadzie docierając na #2 tamtejszych list przebojów. Była też popularna w Polsce. To utwór przełomowy na swoje czasy , bo oparty na rytmie reggae.

Magazyn “Rolling Stone” umieścił go na 65 miejscu na liście ?100 najlepszych gitarowych utworów wszechczasów?. Grupę tworzyli:

Sting ? wokal, gitara basowa
Stewart Copeland ? perkusja
Andy Summers ? gitara

Do tej pory niezwykle aktywny jest Sting. Nagrywa nawet taneczne utwory, na przykład z Shaggy !