muero alvaro soler

Zbliżająca się pora wakacji przynosi, z tygodnia na tydzień, coraz więcej lekkich, przyjemnych dla ucha i do tego tanecznych piosenek. Oto jedna z nich – “Muero” – nowy utwór Alvaro Solera.

 

 

Alvaro Soler przyzwyczaił nas do bardzo nostalgicznego, latynoskiego (jak choćby “Loca“, ale często też lekkiego tanecznego brzmienia  swoich utworów. Dlatego ta nowa piosenka pt. “Muero” zaskoczy pewnie nie jednego słuchacza.

 

Słychać, że Alvaro Soler otwiera nowy rozdział w swoim już dosyć długim życiorysie muzycznym, ale może to tylko jakiś eksperyment czy poszukiwanie? W “Muero” artysta serwuje nam lekko funkujące brzmienie dance-pop.

Zmiana wydawcy, ale czy nowy rozdział?

Soler debiutuje w Sony Music Entertainment! Najnowszy singiel ?Muero? zwiastuje wszelkiego rodzaju zmiany w karierze artysty. Nowy kontrakt otwiera go na nowe możliwości ? muzyczne, wizualne i stylistyczne! Zobaczymy, bo na razie mamy pierwszego zwiastuna.

17 kwietnia Alvaro całkiem przekształcił swoje social media. Usunął dotychczasowe posty, zostawiając za sobą przeszłość i tworząc miejsce na nowe ścieżki. Jedynymi oznakami życia były nowe logo i kolorystyka. Tym samym dał fanom znak, że nadchodzi coś zupełnie nowego.

?Muero? to przedsmak jego nowego stylu. Współczesna melodia łączy eklektyczne elementy dźwiękowe z całą masą pozytywnych emocji. To chwytliwy utwór, umiejscowiony gdzieś pomiędzy disco a latynoskim popem. ?Muero? (?umieram?, używane w hiszpańskim jako ?nie mogę się doczekać?) powstał na początku roku pomiędzy Barceloną a Los Angeles. Soler podjął się współpracy ze szwedzkim producentem Jakke Erixsonem (Christina Aguilera, RedOne, Jason Derulo czy Ava Max).

Oto jak sam tłumaczy swój obecny etap kariery.

Alvaro Soler mówi :

  • ?Dałem sobie pełną swobodę eksperymentowania i zostawiłem swoją strefę komfortu daleko w tyle. Myślę, że ten nowy sposób pracy dał mi możliwość nawiązania nowej relacji ze sobą ? relacji, której brakowało mi w ostatnich latach. Nowe utwory pozwoliły mi na nowo odkryć moją pasję do muzyki?….  W ciągu ostatnich kilku miesięcy stworzyłem kilka naprawdę poruszających piosenek, które nieco różnią się od moich dotychczasowych wydawnictw. Myślę, że to będzie miła niespodzianka dla moich fanów!?.

 

  • ?To opowieść o brzemiennym w skutki spotkaniu. Widzisz tę osobę i desperacko chcesz dowiedzieć się o niej więcej. Dosłownie umierasz, pragnąć lepiej ją poznać. Jestem bardzo wrażliwy na pewien vibe i od razu mogę stwierdzić, czy nadaję z kimś na tych samych falach ? dokładnie o tym jest ta piosenka?. 

 

Dorobek

Alvaro Soler ma już ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy płyt, trzy albumy studyjne, ale do tego ponad 5 miliardów streamów (audio i wideo). Do tego ponad 150 tzw. złotych i platynowych płyt. Ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami, takimi jak Jennifer Lopez, Flo Rida, Juanes, Birdy, David Bisbal, Topic i Nico Santos.

Wyprzedawał trasy koncertowe na całym świecie oraz pojawił się w wielu programach telewizyjnych. Można go było także usłyszeć w produkcji Disneya ?Nasze magiczne Encanto?, a latem AS zawita na kilku europejskich festiwalach.