Sara Kordowska

Wygląda na to, że mamy obecnie sezon na polską muzykę do tańca na wysokim poziomie. Oto kolejny przykład – debiutantka – Sara Kordowska. Dziewczyna po prostu zgłosiła się do Polskiego Radia i wygrała konkurs. Laureatów już mieliśmy wielu, ale dalej różnie to bywało. Tu, nie wiemy jeszcze jak potoczy się kariera, ale z czystym sumieniem możemy polecić wam do zagrania “Dom 2.0” – utwór bardzo stylowy i przebojowy i co ważne nadający się do tańca na wiele parkietów.

Sara Kordowska – zapamiętajcie to imię i nazwisko. Na razie zwyciężyła w radiowym konkursie “Będzie Głośno!”, bo pod takim hasłem Polskie Radio “Czwórka” promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze umowy z wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem “Będzie Głośno!” i listę przebojów dociera do słuchaczy.

 

Z miłą chęcią dołączamy się do promowania tej wokalistki, a właściwie jej debiutanckiego kawałka “Dom 2.0”. Wydawca Agencja Muzyczna Polskiego Radia na ogół stroni od muzyki tanecznej idąc w bardziej ambitne nurty. W tym przypadku udało się połączyć te dwie “strony medalu”, bo mamy do czynienia z czymś ambitnym i zarazem tanecznym.

Ten utwór w średnim tempie (114 BPM) ma wyraźnie zaznaczoną stopę czy czyni go produktem jak najbardziej do tańca. Ale największym atutem jest tu klimatyczny i nietuzinkowy wokal Sara Kordowska, którą wspomaga raper Jacob Flaneur. “Dom 2.0” jest więc mieszanką pop, hip-hop, rap z niewielką domieszką dance.

 

Będzie Głośno!

pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem Będzie Głośno! i listę przebojów dociera do słuchaczy.

Częścią projektu jest konkurs ?Wydaj płytę z Będzie głośno?, który Czwórka zorganizowała po raz trzeci. W tym roku zwyciężyła właśnie Sara Kordowska.

?Wszystko i nic to album, który skutecznie próbuje pozbyć się formy. Jest efektem poszukiwań i nieśmiałych prób wkroczenia do artystycznego świata. Można go nazwać wypadkową gryzących się we mnie światów, na które składają się intensywne sample, pastelowe melodie i coraz mocniej osadzone słowa?.

Właśnie ukazał się cały album wokalistki pt.”Wszystko i nic”. Polecamy zainteresowanym, choć bardziej pewnie przydałby Wam się jakiś remiks.

 

Zobacz inne PROMO POLSKA