Mattn

Dwa utwory, które lubią prawie wszyscy. Z tej samej dekady lat 80-tych. MATTN vs. Stavros Martina & Kevin D przerabiają hit Cyndii Lauper, a duet Earth n Days klasyk grupy SOS Band. Każdy w innym stylu. Takie odświeżenia lubimy!

 

 

Oryginał nazywa się „Girls just want to have Fun” , zaś ta nowa wersja „Girlz Wanna Have Fun”.  Ekipa MATTN vs. Stavros Martina & Kevin D postanowiła jednak „zakręcić” tym utworem. Już w tytule zmienili „s” na „z”, ale najwięcej dzieje się w muzyce. Nowa wersja jest można rzec odlotowa, została tylko linia melodyjna oryginału. Wprowadzono skoczny rytm house i sporo efektów, nawet na wokalu i „zadziornej” elektroniki

Belgijska DJ’ka MATTN (Anouk Matton) osiągnęła już #51 w  Top100DJs i zdobyła nagrodę „Best Belgian Act” na MTV EMA w 2019. Z myślą o tym, by jak najlepiej wykorzystać tą dobrą passę, MATTN rozpoczyna Nowy Rok, we współpracy ze Stavros Martina i Kevin D, specjalną taneczną wersją jednego z najbardziej rozpoznawalnych hitów lat 80-tych.

 

Dlaczego to taka zwariowana wersja? Zobaczcie oryginał.

 

„Girls Just Want to Have Fun” to piosenka napisana i po raz pierwszy nagrana w 1979 roku przez amerykańskiego muzyka Roberta Hazarda. Jest lepiej znana jako hit amerykańskiej piosenkarki Cyndi Lauper, której wersja została wydana w 1983 roku. Ta wersja C.Lauper zyskała uznanie jako hymn feministyczny i została wypromowana przez nagrodzony nagrodą Grammy teledysk. Utwór został już przerobiony przez ponad 30 innych artystów! Oprócz tego wokalista miała inny wielki przebój „Time after time„.

Singiel zaliczył drugie miejsce na liście Billboard Hot 100 w USA i stając się światowym hitem pod koniec 1983 r. i na początku 1984 r. Pozostaje jedną z charakterystycznych piosenek Cyndi Lauper.

Oto ta pierwotna wersja, która nie miała tyle szczęścia.

 

 

 

 

Earth n Days – ten węgierki duet producencki od dość dawna raczy nas  fajną muzą House. Tu jednak nas zaskoczyli świetną przeróbką mega klasyka z lat 80-tych. Ich „Just be good to me” jest pełne energii i klasyki. Świetnie się przy tym zatańczy i posłucha.

Aż trudno to porównywać z fenomenalnym oryginałem. oto on

„Just Be Good to Me” to singiel grupy The S.O.S. Band z 1983 r. Utwór został napisany i wyprodukowany przez Jimmy Jam i Terry Lewis.

Był wielokrotnie przerabiany lub samplowany. Deborah Cox (której wersja osiągnęła ósme miejsce na liście US Hot Dance Club Play), Mariah Carey (wykonała utwór na żywo podczas jej Music Box Tour 1993 i Daydream Tour 1996), Shayne Ward (który nagrał go na swój album z 2007 roku, Breathless) i słynna grupa Faithless, w 2008 roku we współpracy z Dido.

2Pac go samplował podczas tworzenia swojego albumu z 1994 roku, „Me Against the World”, w utworze  „Heavy in the Game” Ft. Lady Levi i Richie Rich.

Inna legendarna postać czyli Norman Cook (znany również jako Fatboy Slim) był zaangażowany w bardzo udaną wersję brytyjską ze swoim zespołem Beats International, który wziął ten utwór na pierwsze miejsce jako „Dub Be Good to Me”, który zawierał podkład składający się głównie z sampla The Clash „The Guns of Brixton”. Piosenkę samplował także raper Silkk the Shocker do swojego singla z 1998 roku „Just Be Straight with Me”, w którym także wystąpił Destiny’s Child.

W 2014 Usher wykorzystał część linii utworu w swoim „She Came to Give It Tive”. To tylko niewielka ilość przykładów.

 

Zobacz inne STARE / NOWE