jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Nosowska – Brawa dla Państwa > jak Run DMC?! Sami posłuchajcie

Nosowska – Brawa dla Państwa > jak Run DMC?! Sami posłuchajcie

Ta wokalistka przyzwyczaiła nas do alternatywnego rocka itp. , a więc gatunków będących na końcu zainteresowań DJ’ów. Tymczasem Katarzyna Nosowska nagrała utwór i album, który można rzec, „zawraca kijem Wisłę” w jej karierze. Oto w utworze „Brawa dla Państwa” rapuje niczym frontman legendarnej formacji Run DMC.

 

 

 

 

 

Niestety nie ma jeszcze oficjalnego audio ani wideo, a jedynie rejestracja wersji z koncertu.  „Brawa dla państwa” to utwór promujący siódmy solowy album Nosowska zatytułowany „BASTA”. Kto był na letniej trasie artystki, być może miał okazję już usłyszeć „Brawa dla Państwa” i wie jak publiczność reaguje – zwłaszcza na fragment „Patrz przez okno jak lecę…”. Czy słuchacze będą odbierali ten singiel z podobnym entuzjazmem?

Inspiracja wydaje się oczywista. Wokalistka i jej producent Michał Fox Król słuchali Run DMC – formacji mega popularnej głównie w latach 80-tych. Oto dla przypomnienia, porównania i waszej oceny jeden z wielkich hitów grupy z USA „It’s like that”.

 

 

Zagranicą mamy co jakiś czas taki taneczny przykład oparty na rocku. Ostatnio0 np. 5 Seconds of Summer. Teoretycznie zrobienie takiego kultowego dziś klimatu … po polsku, to wyzwanie dla odważnego artysty. Zmierzenie się bowiem, po polsku, z tą legendą może wypaść śmiesznie. Nosowska pokazała w przeszłości , że należy do odważnych. Wydaje się, że pomysł wypalił, a dalej to już kwestia waszej oceny czy warto to grać czy nie. Jest to bowiem coś bardzo nietypowego na naszym podwórku muzycznym. Są tu jednak elementy taneczne. Z pewnością przydałby by się jakiś remiks w charakterze uzupełnienia pomysłu.

 

Więcej o samej płycie:

„Basta” to siódmy album w solowej karierze Nosowskiej. Wyda go firma Kayax. Niedawne wydarzenia w życiu artystki zmusiły ją do rewolucyjnych przewartościowań. „Basta” oddziela grubą kreską to, co było od tego, co jest. Nosowska bez sentymentów i lęku otrząsa się ze wszelkich naleciałości, łatek i wyobrażeń, które przylgnęły do niej przez wszystkie lata spędzone na scenie.

„Przyszedł taki czas. Zadałam sobie pytanie – co lubię, a czego nie, czego chcę, a czego nie. „Basta” jest szczerą na nie odpowiedzią – bez oglądania się na wszystko i wszystkich” – mówi Nosowska.

W warstwie tekstowej artystka nie owija w bawełnę – jest wprost, jest ostro. W warstwie muzycznej – też rewolucja. Słowa wystąpią w duecie z innymi niż dotąd dźwiękami. Za mocne elektroniczne brzmienie odpowiada Michał „FOX” Król, który jest kompozytorem „Brawa dla Państwa”. Słowa napisała sama Katarzyna Nosowska.

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze