Połowa lipca za nami – a w naszym serwisie aż kipi od tanecznych nowości Disco Dance. Specjalnie dla Was przedstawiam nowości disco lata 2020, ale te, które otrzymały w pierwszych dniach od razu wysokie noty. Warto je mieć w swoim case!

 

 

Końcówka czerwca zdecydowanie należała do trzech utworów. Cały czas zajmują one czołowe miejsca na naszej liście TOP50 POLSKA. Wszystkie także posiadają oceny ponad 4 gwiazdek.
Pierwszą z cyklu Nowości disco lata 2020 premiera pochodząca od zespołu Piękni i Młodzi, który po zmianach personalnych w składzie, wraca na właściwe sobie tory. Wszystko za sprawą singla “Nowa ja”.

 

 

Po różnych muzycznych eksperymentach, grupa Daj To Głośniej, wróciła do stylu, który wyniósł ją na szczyt popularności. Połączenie tanecznego aranżu z elementami folklorystycznymi – to coś za co pokochała ich cała Polska. I taki właśnie muzyczny mariaż usłyszycie w najnowszym utworze “Andrzej łajdaku”.

 

W podróż w przyszłość zdecydował się wybrać Jorrgus. Siwizna i długa broda to coś co może dziwić fanów Jurka. Na szczęście to tylko efekt charakteryzacji na potrzeby teledysku. Muzycznie to ten sam, trzymający swój poziom artysta. We współpracy z Przemkiem Oksztulem (m.in.: “Na zabawie”) powstała nowość “Jak mam zapomnieć”, która otrzymała bardzo wysokie noty w naszym serwisie.

 

Lipiec i dużo premier – Która najlepsza?

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa z kolejną propozycją melduje się Power Play. Formacja znana ze swojego charakterystycznego stylu muzycznego, w którym nie brakuje melodyjności oraz brzmienia gitary, nie zawodzi. Wprost przeciwnie – niespodziewania podkręca tempo. Właśnie tak – “Jak Ciebie nie kochać” to chyba pierwszy taneczna nowość tej grupy z Zamościa, która taktowana jest na 155 uderzeń na minutę.

 

Wiele osób zastanawiało się jak dalej będzie wyglądała kariera tego człowieka:  Dawid Narożny (ex-członek Pięknych i Młodych). Pojawiały się głosy, że powinien zacząć karierę solową (zresztą miał na koncie występ w duecie z Łobuzami). I tak się stało – kanał “Pięknego Dawida” zaliczył wzrost ilości teledysków o jeden. Utwór “Nosiłem kwiaty Ci” to bardzo fajna kompozycja, w której czuć, że wokalista czuję się idealnie.

 

Najpopularniejszy duet producentów zeszłego roku  – Dance 2 Disco – przez niektórych był krytykowany, że powoli był bardziej “disco” niż “dance”. Ci, którzy dalej tak uważają nie słyszeli w takim razie remiksu, jaki Arti i Marcin przygotowali dla Pawła z grupy Masters. Singel “Tak jak ja” nabrał klubowego brzmienia, łącząc w sobie trochę z muzyki house oraz dance. Tworzy to fajną, spójną całość – co oddaje nota 4,25 gwiazdki.

 

Podobną notę zgarnęła legenda muzyki disco polo i biesiadnej – czyli zespół Bayer Full. Wiele z ich przebojów na stałe wpisały się w repertuar imprez okolicznościowych. Czy podobna historia czeka nowość od Sławka i ekipy zatytułowana “To wesele”? Z całą pewnością możemy dziś powiedzieć, że na pewno nie raz usłyszymy go podczas weselnych przyjęć.

Nowości disco lata 2020 coś extra … z ostatniej chwili.

Mowa tu o propozycja od młodego, zdolnego wokalisty – czyli Luka Rosi. “Ti Amo” to przebój wylansowany przez Umberto Tozzi’ego pod koniec lat 70-tych. Dzięki nowej, tanecznej aranżacji nabrał on zupełnie nowego brzmienia. Na dodatek utwór w całości po polsku, z rapowaną wstawką Łukasza. Włoski charakter pierwowzoru oddaje natomiast teledysk, który nawiązuje do popularnego serialu “Dom z papieru”. Sprawdźcie koniecznie tą “świeżynkę” – i zostawcie swoją ocenę w serwisie.

Ponownie to zaledwie garstka z tego, co możecie znaleźć w naszym serwisie dla DJ-ów – www.digitalDJ.pl

Zachęcam Was do regularnego zaglądania, ponieważ to dopiero początek wakacji – a tanecznych nowości na lato 2020 nie brakuje. Codziennie mamy dla Was wiele świetnych propozycji.