David Guetta Morten New Rave

WDavid Guetta znów powraca do klubowego produkowania. Oczywiście i jego dotknęła pandemia Koronawirusa, ale jak widać uczestniczy aktywnie wykorzystując strumieniowe granie. Dodatkowo skoordynowane w akcję charytatywną ?United At Home”. “New Rave” to paczka czterech premierowych kawałków. Na samym dole zobaczysz jak nad nim pracowali.

 

“New Rave” to już kolejny efekt współpracy

duetu producenckiego David GuettaMorten. Wcześniej były to “Make It To Heaven” (z RAYE) , “Never be alone” (z Aloe Blacc) i ostatnia “Detroit 3 AM”.  Był tez remiks do utworu “Heaven” ś.p. Avicii.   To najnowsze wydawnictwo, które ukazuje się dziś składa się z czterech utworów ?Kill Me Slow?, ?Nothing?, ?Bombardment? i ?Odyssey?.

Słyszymy to kontynuację ich wspólnego charakterystycznego brzmienia będącego mieszanką Trance, Tech-House i Progressive, a więc undergroundowe brzmienia muzyki EDM. Najciekawiej prezentuje się ?Kill Me Slow?, który jest zresztą jedynym kawałkiem z wokalem, ale dzięki temu zyskuje dodatkowej ekspresji. Po przesłuchaniu pozostaje mało niedosyt. To tylko nieco ponad 10 minut muzyki, ale jeśli lubisz Electronic Dance Music znajdziesz tutaj  coś nowego  wartego posłuchania.

Te dość trudne w odbiorze, ale w jakimś sensie innowacyjne. Produkcje Davida Guetty i MORTEN odzwierciedlają ich wizję przyszłości elektronicznej muzyki tanecznej. Są zainspirowane pragnieniem połączenia brzmień sceny głównej i undergroundowej.

Ich projekt zatytułowany ?Future Rave? przemknął przez branżę, zyskując uznanie zarówno didżejów, jak i fanów. Kawałek po utworze, szum wokół ich wydawnictw po prostu rośnie i za każdym razem jest bardziej ekscytujący, a ta energia doprowadziła dziś do wydania nowego EP.

Mówi David Guetta:

?Rok temu zacząłem tworzyć muzykę z moim przyjacielem Mortenem? – ?Czułem, że istnieje wybór między undergroundem, które było fajne, ale może bardziej przystosowane do klubów niż festiwali. Lub edm, który wciąż zabijał parkiet, ale brzmiał tak samo przez ostatnie 4 lata i już nie był satysfakcjonujący. Chcieliśmy tworzyć muzykę, która byłaby seksowna, miała fajny czynnik techno, energię edm i dlaczego nie emocje transu.

ysokiej jakości muzykę taneczną bez kompromisów i poświęcić wiele uwagi poszukiwaniu nowych brzmień. Chcieliśmy tworzyć muzykę, której ludzie nigdy wcześniej nie słyszeli. Prawie rok później i wielu producentów zaczęło tworzyć muzykę w tym samym stylu, nasza muzyka staje się ruchem, a DJ-e nazywają to przyszłym rave. ?

Warto podkreślić, że w kwietniu David Guetta uruchomił ?United At Home?, serię imprez charytatywnych transmitowanych na żywo (stream), dzięki której  zebrano ponad 1,2 miliona dolarów na cele charytatywne (COVID-19) na całym świecie. Dwa rekordowe programy w Miami i Nowym Jorku obejrzano łącznie ponad 50 milionów razy.