Ofenbach Insane

aPoprzedni singiel tego duetu ukazał się w kwietniu 2019. Można więc powiedzieć, że Ofenbach nie „rozpieszczali” nas swoimi nowymi produkcjami. Jednak mamy wreszcie tą nową. Trochę nas zaskakuje, bo spodziewaliśmy się czegoś innego. Utwór ma swoje plusy i minusy.

 

W ciągu dwóch lat elektro-rockowy duet z Paryża Ofenbach ma na swoim koncie ponad 700 milionów streamów oraz 300 milionów wyświetleń na Youtube! Kiedy artysta ma na koncie takie wyniki oczekiwania rosną. Czy zatem ich nowy utwór „Insane” spełnia nasze dość długie oczekiwania? Posłuchajcie.

 

 

W naszej ocenie tylko po części. Spodziewaliśmy się bowiem kontynuacji dotychczasowego, jednak oryginalnego brzmienia, vintage. Tymczasem dostaliśmy typowy produkt jakiego teraz bardzo dużo na rynku. „Insane” oprócz banalnej aranżacji opartej na dźwiękach „marimba” (tropical) ma jednak łatwo wpadający lajt motyw w postaci zaśpiewu, chyba wzorowanego na „Tom’s dinner” (Susanne Vega). To wersja radiowa. Oprócz tego możemy spodziewać się (jak zawsze) remiksów i tu może być naprawdę ciekawie.

 

Ofenbach Insane
Ofenbach (fot.Warner Music)

Dorian i César to własnie Ofenbach – dwóch mających zaledwie po 24 lata didżejów z Paryża. Skupili się na Deep House, ale ich brzmienie, jak pamiętamy,  obejmuje również elementy rockowe (vintage) i folkowe.

Potrafią więc porwać do tańca klubową publiczność, nie porzucając skórzanych kurtek i rockandrollowego wizerunku. Na dole artykułu znajdziecie przypomnienie ich najlepszych hitów w postaci Top 10.

César i Dorian tak opisują swój nowy singiel „Insane”:

 „Insane” to utwór, który zrywa z dotychczas obieranymi kierunkami. Jest mocniej zorientowany na taniec i bardziej zmysłowy. Opowiada o poczuciu zagubienia na imprezie, uwodzicielskiej grze między dwojgiem młodych ludzi i beztrosce”.

Przypomnijmy, że ich pierwszy światowy hit „Be Mine” został odtworzony w serwisach streamingowych ponad 300 milionów razy, a zabawny klip do utworu odtworzono ponad 100 milionów razy na platformie YouTube. Drugi singiel „Katchi” z kompozytorem Nick Waterhouse powtórzył sukces poprzednika – do tej pory odtworzono go ponad 200 milionów razy w streamingu, a klip wyświetlono niemal 150 milionów razy. Następnie panowie połączyli siły z Benjaminem Ingrosso, kompozytorem ze Sztokholmu, który reprezentował Szwecję na Eurowizji 2018. Z tego zrodził się hit „Paradise”, który wylądował na drugim miejscu zestawienia najczęściej granych piosenek we francuskim radiu!

 

Top 10 (najlepiej pobierane  przez DJ’ów w Polsce)

  1. vs Nick Waterhouse – Katchi Original mix
  2. Be Mine – Extended Mix
  3. ft. Benjamin Ingrosso – Paradise – Radio Mix
  4. vs Lack Of Afro feat. Wax & Herbal T – Party – Radio Edit
  5. Portugal The Man – Feel It Still – Ofenbach Remix
  6. Clean Bandit ft. Demi Lovato – Solo – Ofenbch* Remix
  7.  Rock It – Rdio Edit
  8. Rudimental – Sun Comes Up – Ofenbch* Remix
  9. Robin Schulz feat. James Blunt – OK – Ofenbach Remix
  10. vs Nick Waterhouse – Katchi – Mr Belt & Wezol Remix