Ofenbach Rock it EP

Jak oni to robią, że kolejny raz nas zaskakuja pomysłem?! Duet Ofenbach zaserwował nam większą niż normalnie przerwę w oczekiwaniu na nowy singiel. Ale warto było poczekać! Jest przebojowo, ale przede wszystki jest fajny czyli świeży pomysł, bo takich nam brakuje. Utwór “Rock it” ma nawet żatrobliwy latynoski akcent. Zobacz co nim nim sami mówią…

 

 

“Rock it” to nowy kawałek francuskiego duetu Ofenbach. Poznajcie go!

Dorian i Cesar, światowej sławy duet Ofenbach nie zwalnia tempa i prezentuje imienny EP album! Znajdziemy na nim największe przeboje, takie jak: “Be Mine“, “Katchi“, “Paradise“, a także pięć zupełnie nowych kompozycji! Wśród nich współpraca z Portugal. The Man i The Bamboos oraz najnowszy singiel “Rock It!”.

Mający zaledwie po 24 lata, duet didżejów z Paryża jest integralną częścią rosnącej sceny deep house’owej, aczkolwiek electro nie jest wszystkim, na co ich stać. Ich brzmienie obejmuje również elementy rockowe i folkowe. Ofenbach potrafią porwać do tańca klubową publiczność, nie oznacza to jednak, że César i Dorian porzucili swoje skórzane kurtki i rockandrollowy wizerunek, czego dowodem jest nowy singiel “Rock It”.

César i Dorian tak opisują pracę nad nowym singlem “Rock It”:

 Dla nas ten numer, z tak mocno wysuniętym basem, to bezpośrednia kontynuacja ?Be Mine?. Jest skrzyżowaniem rocka, dance, muzyki elektronicznej i organicznej. Naszym zamiarem było zawarcie w nim energii klubowej piosenki przy jednoczesnym zachowaniu ducha muzyki rockowej. Tak naprawdę napisaliśmy ją w taki sam sposób, jak robiliśmy to w wieku 13 lat w dawnej piwnicy w domu Césara, kiedy Dorian śpiewał i grał na gitarze, a César śpiewał w chórkach i grał na klawiszach.

 

Ofenbach Rock itPrzypomnijmy, że pierwszy światowy hit Ofenbach “Be Mine” został odtworzony w serwisach streamingowych ponad 300 milionów razy, a zabawny klip do utworu odtworzono prawie 100 milionów razy na platformie YouTube.

Drugi singiel “Katchi” z kompozytorem Nickiem Waterhousem powtórzył sukces poprzednika – do tej pory odtworzono go ponad 150 milionów razy w streamingu, a klip wyświetlono 140 milionów razy (co więcej zdobył 6 miejsce na airplayu w Europie i #1 na Shazamie pośród utwór dance).

Następnie Ofenbach połączyli siły z Benjaminem Ingrosso, kompozytorem ze Sztokholmu, który reprezentował Szwecję na Eurowizji 2018. Z tego zrodził się hit “Paradise“, który wylądował na drugim miejscu zestawienia najczęściej granych piosenek we francuskim radiu!

Oto zawartość ich zapowiadanej EP-ki.

Tracklista EPki “Ofenbach”:

1. Katchi (Ofenbach VS. Nick Waterhouse)
2. Rock It
3. I Got Burned (feat. Tim Rogers) ( Ofenbach VS. The Bamboos)
4. Be Mine
5. We Can Hide Out (Ofenbach & Portugal. The Man)
6. Feeling Good (feat. Alexandre Joseph)
7. Paradise (feat. Benjamin Ingrosso)
8. Terrified (feat. Tyler Sjöström)