Sound of Legend Tell me wh

TYm razem tylko dwa nowe opracowania, ale naszym zdaniem warte waszej uwagi. Oba oryginały powstały w dekadzie lat 80-tych. Mowa o formacji Bronski Beat i czarnoskórym wokaliście Terence Trent D’Arby. A nowe wersje zrobili Sound of Legend i Dian Solo. Promo już w serwisie www.digitalDJ.pl > do pobrania.

 

 

 

 

 

Murzyński wokalista Terence Trent D’Arby znany jest przede wszystkim z mega pięknego hitu “Sign your name”. Ale miał też inne przeboje, na przykład ten. Powstał w 1987 roku. Dian Solo to znany już nam doskonale bułgarski producent. Pamiętamy m.in. jego znakomitą wersję house “Bad” Michaela Jacksona.

Ta przeróbka (cover) “Dance Little Sister” znakomicie łączy klimat soul i funky z muzyką House. Do tego znakomity wokal, wcale nie oryginał. Świetna robota!

Porównajcie to z oryginałem.

https://www.youtube.com/watch?v=nSgz63bs_04


 

To już się robi “dyżurny hit” na przeróbki. Niedawno (styczeń 2019) mieliśmy wersję Paul Jockey, a teraz formacji Sound of Legend, która , jak dobrze poszukacie, zrobiła już parę przeróbek sprawdzonych u nas hitów. Czy ta im się udała? Na samym początku brzmi nijak, ale się rozkręca. Wytrzymajcie z odsłuchem nieco dłużej niż te kilkanaście sekund. Ta wersja da się lubić!

A może chcecie porównać z oryginałem? Oto on dla zainteresowanych.

Contempt in your eyes when I turned to kiss his lips
Broken I lie all my feelings denied – blood on your fist.
Can you tell me why? Can you tell me why?
Can you tell me why? Can you tell me why?
You in your false securities tear up my life condemning me.
Name me an illness
you call me a sin – never feel guilty
never give in.
Tell me why? Tell me why? Tell me why? Tell me why? Yeah!
You and me together fighting for our love.
You and me together fighting for our love.
You and me together fighting for our love. . . .
You and?