OMNIS-DUO dj player by AlphaTheta

Przedstawiamy przenośny, uniwersalny system DJ-ski o nazwie “OMNIS-DUO”. Nic to pewnie wam nie powie, ale gdy pojawia się producent – AlphaTheta  aka “Pioneer DJ” – zabrzmi to jaśniej. Właśnie dziś dostaliśmy pierwsze materiały od producenta. Za kilka dni kolejna premiera.

 

W dobie mobilności AlphaTheta Corporation proponuje sprzęt dedykowany nie wszędzie, a jak przypuszczamy do grania w terenie. Przyjrzyjmy się na razie tylko informacyjnie czym jest “OMNIS-DUO”. Jeśli nie masz czasu czytaj – obejrzyj nasz film na Instagramie.

OMNIS-DUO nie tylko dla DJ’a ?

Producent informuje, że wykorzystując doświadczenie zbudowane pod marką Pioneer DJ zaczyna tworzyć nowe produkty. Na początek anonsuje przenośny zestaw do organizowania imprez DJ-skich.

Jak piszą: Chwyć zestaw DJ-ski, zbierz przyjaciół, znajdź miejsce na spędzenie wolnego czasu i rozpocznij imprezę z OMNIS-DUO. Zbudowany z myślą o całkowitej przenośności, uniwersalny system DJ-ski jest lekki i wystarczająco kompaktowy, aby zmieścić się w sporym plecaku.

Podobno jest łatwy w konfiguracji. Można z nim pracować na zewnątrz dzięki funkcji wyjścia audio Bluetooth ?/MD. Do tego zasilanie bateryjne, interfejs dwóch decków i mikser oraz ekran dotykowy. Nie trzeba zabierać ze sobą laptopa ani kabli.

Wygląda więc na to, że AlphaTheta chce, aby każdy kto ma na to ochotę poczuł się DJ’em. 😯🙂

Oto pierwszy trailer:

Poznajmy bliżej kilka kwestii.

Mobilność

Można go włożyć nawet do plecaka dzięki kompaktowym rozmiarom, niewielkiej wadze i zaokrąglonym narożnikom urządzenia.

Wbudowany akumulator

Gra do 5 godzin bez podłączania do sieci. Potem możesz podłączyć zasilacz sieciowy lub kompatybilny power bank (45 W lub więcej) do dedykowanego złącza USB Type-C. Jeśli chcesz podtrzymać muzykę to przejdź w tryb Eco , co wydłuży żywotność baterii.

A jeśli połączysz OMNIS-DUO z nowym, zasilanym bateryjnie głośnikiem WAVE-EIGHT , wyposażonym w technologię SonicLink o bardzo niskim opóźnieniu, możesz cieszyć się bezprzewodowym graniem.

Elastyczne opcje wyjścia audio

Jako pierwszy w historii uniwersalny system dj-ski wyposażony w funkcję wyjścia audio Bluetooth, OMNIS-DUO otwiera zupełnie nowe możliwości. Niezależnie od tego, czy chcesz grać na kempingu, na plaży, czy nawet podłączyć się do systemu dźwiękowego w pojeździe.

omnis duo back widok od tyłu

Po prostu nie ma ograniczeń co do miejsc, w których możesz zorganizować imprezę. A kiedy nadejdzie czas na grę w lokalu takim jak bar, możesz skorzystać z profesjonalnego wyjścia XLR, a terminale RCA idealnie nadają się do podłączenia głośników monitorowych w domu.

Wejście audio Bluetooth

które ułatwia zorganizowanie imprezy w sytuacji gdy nie masz kawałka, o który cię poprosi ktoś z publiki.

Możesz bowiem poprosić dowolnego użytkownika swojego eventu, aby podłączył swój telefon do OMNIS-DUO za pośrednictwem funkcji wejścia Bluetooth.

W ten sposób można będzie odtworzyć utwór z zewnętrznego telefonu.

Hmmm, nie brzmi to najlepiej, dla jakości brzmienia imprezy. Ale tu możesz tu mieć kontrolę nad regulacją głośności i korekcji dźwięku, stosować efekty, zmieniać tempo, korzystać z Hot Cues i skreczować.

Obsługa wielu źródeł muzyki

OMNIS-DUO Poczuj się DJ'em i zobacz możliwości bluetoothWłaściwie niemal dowolnego źródła. Napędy USB typu A i karty SD można podłączyć bezpośrednio do OMNIS-DUO. Także do komputera PC/Mac przez terminal USB typu C, jeśli chcesz korzystać z trybu wydajności rekordbox.

Funkcja Wi-Fi? oznacza łatwy dostęp do utworów na komputerze PC/Mac, smartfonie lub w chmurze bez połączenia przewodowego*. Wsparcie dla Serato DJ Lite pojawi się niebawem, bo jeszcze latem 2024.

*Dostępne z funkcją Link Export i CloudDirectPlay w rekordbox dla Mac/Windows lub rekordbox dla iOS/Android.

Zupełnie nowy projekt

nietypowo pod względem designu, jeśli chodzi o to co znamy z przeszłości. Już sam kolor indygo inspirowany jest dżinsami, klasycznym i niezwykle wszechstronnym elementem mody. Do tego unikalne zaokrąglenia jednostki tworzą elegancką sylwetkę. Nadruk na górnej płycie jest również minimalny, co pomaga stworzyć wyrafinowany wygląd. Taki, można rzec, typ bardziej szpanerski.

Dostępne są 2 tryby ekranu dotykowego ? Jasny i Ciemny ? które można błyskawicznie przełączać, dzięki czemu zawsze będziesz widzieć wyświetlane informacje, nawet przy jasnym świetle na zewnątrz.

Inne funkcje

  • 8 typów Beat FX
  • 6 rodzajów efektów Sound Color FX
  • 8 gorących wskazówek na każdą talię
  • Dedykowane przyciski Beat Jump
  • Dedykowane elementy sterujące Beat Loop
  • 2 wejścia mikrofonowe
  • Wyjście Booth (w połączeniu z głównym RCA)

OMNIS-DUO – reasumując…

Pewnie tego typu produkt zainteresuje przede wszystkim fanów djingu, niż profesjonalnych DJ’ów. Niemniej jednak same w/w nowalijki technologiczne pozwalają, z prawie 100% pewnością, powiedzieć, że właściciel marki “Pioneer DJ” zaskoczy nas jeszcze w tym roku. Lada dzień przedstawimy wam kolejną nowalijkę tego producenta.

Na koniec, pewnie zapytacie: jaka jest cena OMNIS DUO ? W Europie to prawie 1600 Euro. Trudno jednoznacznie powiedzieć. Na pewno drogo dla każdego, kto chce się tym pobawić lub udawać DJ’a.

Zobacz jak technologia dj sprzętu poszła do przodu. Ciekawie to ujął nasz inny artykuł.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zostań DJ-em (@zostandj.pl)

 

Specyfikacja OMNIS-DUO

Maksymalne wymiary
(szer. × gł. × wys.)
500 × 307 × 71 mm / 19,7? × 12,1? × 2,8?
Waga 4,6 kg / 10,1 funta
Pasmo przenoszenia 20 Hz ? 20 kHz
Stosunek S/N 112 dB (USB, SD)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne <0,003% (USB, SD)

Sekcja baterii

Pojemność 47,52 Wh (wbudowany akumulator litowo-jonowy)
Czas gry Około. 5 godzin
Czas ładowania Około. 3 godziny

Wejście wyjście

Wejścia MIC × 2 (XLR i 1/4? TRS Jack, 1/4? TRS Jack)
LINE × 1 (Bluetooth [nie dotyczy wyjścia])
Wyjścia MASTER × 1 (XLR)
MASTER × 1 (RCA)
MASTER × 1 (Bluetooth [wyłącznie z wejścia])
BOOTH × 1 (w połączeniu z wyjściem RCA)
MONITOR SŁUCHAWKOWY × 2 (1/4? stereofoniczne gniazdo telefoniczne, 3,5 mm stereo mini Jacek)
USB USB-A do pendrive?a × 1
karta SD × 1
USB-C do sterowania PC/Mac × 1
USB-C do wejścia zasilania (USB PD 45 W) × 1

Sekcja bezprzewodowej sieci LAN

Obsługiwane standardy IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Używane pasmo częstotliwości 2,4 GHz/5 GHz

Sekcja Bluetooth

System bezprzewodowy Wersja Bluetooth 5.2
Używane pasmo częstotliwości 2,4 GHz
Kompatybilne kodeki SBC, AAC

*Specyfikacje i konstrukcja tego produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.