DJ Raport przedstawia nowy produket 2024 dla DJs. To głośnik WAVE-EIGHT

Jak już pisaliśmy marka “Pioneer DJ” wypuściła z nowym rokiem nową linię sprzętu didżejskiego. Przedstawiamy drugi produkt tej serii. Tym razem jest to głośnik mobilny  o nazwie “WAVE-EIGHT”. Udało nam się skontaktować z przedstawicielem producenta, który odpowiedział nam na parę pytań, które pewnie i wy byście zadali.

 

WAVE-EIGHT – tak nazywa się produkt #2 przedstawiony tydzień temu przez właściciela marki “Pioneer DJ” – firmy AlphaTheta. Przedstawiliśmy już “OMNIS-DUO“, ale zainteresowani ciągle pewnie zadają sobie pytanie: o co chodzi producentowi z tą nową – jakże inną – linią produktów.

Idea

Jak poinformował nas przedstawiciel firmy AlphaTheta nowa linia produktów to nie jest rebranding “Pioneer DJ”, a wprowadzenie nowej marki na rynek. Istniejące produkty pozostaną, będą wytwarzane bez zmian.  Obie marki będą współistnieć, oferując rynkowi większy wybór.

Zapytaliśmy też jaką firma będzie miała strategię produktową. Odpowiedziano nam , że na razie nie mogą nam ujawnić całej strategii. Jednak zapewniają, że nie będzie żadnych różnic w inżynierii, produkcji ani technologii stosowanej w produktach wytwarzanych dla którejkolwiek marki.

Obie marki będą oferować produkty odpowiadające różnym zestawom umiejętności i różnym punktom cenowym. Żadna z marek nie jest lepsza od drugiej.

Po co kolejny głośnik na rynku?

Na rynku mamy przecież ogromną gamę mobilnych głośników. Dlatego producent stara się nam to wyklarować. Na razie nie mieliśmy okazji go przetestować, ale na dole podajemy podstawowe jego parametry.  jest także trailer.

 

 

SonicLink – szybciej i łatwiej

Dzięki SonicLink granie ma odbywać się bez bez kabli i opóźnień w dźwięku. Ta nowa technologia o bardzo niskim opóźnieniu bezprzewodowo przesyła dźwięk znacznie szybciej niż połączenie Bluetooth. Pomiędzy naciśnięciem przycisku odtwarzania na deckach, a usłyszeniem utworu przez głośniki upływa tylko ułamek sekundy.

Należy wyjąć dołączony nadajnik ze schowka głośnika i podłączyć go do swojego sprzętu. Natychmiast utworzy się połączenie bezprzewodowe. A jeśli połączysz WAVE-EIGHT z nowym przenośnym systemem OMNIS-DUO, możesz grać bez kabli.

Profesjonalny dźwięk i łatwa konfiguracja

Zastosowano tu  wysoce wydajny wzmacniacz klasy D, nowo opracowany 8-calowy przetwornik i akcelerator basów Vortex. Aby obsłużyć większe wydarzenia i przestrzenie, możesz z łatwością dodać więcej jednostek do swojej konfiguracji za pomocą połączenia SonicLink. Na przykład używając dwóch głośników stereo, aby uzyskać rozszerzone wrażenia, lub dodając trzeci jako dedykowany subwoofer.

Istnieje nawet kilka trybów, pomiędzy którymi można przełączać się za pomocą jednego przełącznika, aby uzyskać taki rodzaj dźwięku, jakiego potrzebujesz, w tym tryb Mono, Stereo i Subwoofer.

Zasilanie bateryjne i wodoodporność

Pełne naładowanie akumulatora zapewnia 8 godzin muzyki w głośniku. Urządzenie jest również wodoodporne (stopień ochrony IPX4), dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. A jeśli chcesz naładować telefon lub inne urządzenie, możesz podłączyć je do portu USB typu C.

Mobilność

Wysuwany uchwyt, kółka i dodatkowe uchwyty ułatwiają samodzielne przenoszenie WAVE-EIGHT w dowolne miejsce. Wbudowane jest również gniazdo na słupek, dzięki czemu można zamontować głośnik na stojaku, aby uzyskać dodatkową wysokość.

Reasumując

brzmi bardzo nowocześnie, ale ta cena. Oficjalna to 899 USD czyli około 3000 PLN. No zdaje się całkiem sporo, ale znów trzeba zaznaczyć: nie przesądzajmy sprawy atrakcyjności. Po prostu trzeba będzie to przetestować.
To już drugi produkt nowej linii właściciela marki “Pioneer DJ”. Powoli zaczynamy odkrywać o co tu chodzi. Przypuszczalnie będzie to segment dla DJ’ów mobilnych, którzy cenią sobie jakość, design, ale też i… bajer.
Dane techniczne
Wymiary (szer. × wys. × gł.) 300 × 554 × 337 mm / 11,8? × 21,8? × 13,3?
Waga 12,7 kg / 28,0 funtów
Zakres częstotliwości 2,4 GHz (2,4000 GHz ? 2,4835 GHz)
Tryby EQ Muzyka / Muzyka (Low Cut) / Flat / Flat (Low Cut) / Wokal / Subwoofer (Tryb Low Cut jest przeznaczony do użytku w urządzeniach połączonych z WAVE-EIGHT ustawionym na tryb Subwoofer.)
Żywotność baterii / Specyfikacja baterii Około 8 godzin
Czas ładowania akumulatora wewnętrznego Około. 4 godziny z wyłączonym zasilaniem / Ok. 6 godzin przy włączonym zasilaniu
Terminal
Wejście Gniazdo combo XLR/TRS × 2, gniazdo 1/4? TRS × 1, mini jack stereo 3,5 mm × 1
Wyjście XLR×1