passion the flirts amfree stefane

Kilka dni temu przedstawiając premiery disco house zapowiadaliśmy ten utwór. I oto on – klasyk ery disco “Passion”, którego jeszcze nie przedstawialiśmy na naszych łamach. A to dzięki odświeżeniu Afree & Stefane.

 

“Passion” to w pewnym sensie utwór ważny historycznie dla muzyki dance, bo był pewnego rodzaju pomostem muzycznym miedzy muzyką disco (lata 70), która przeistoczyła się w swoje elektroniczne (lata 80-te). To właśnie z takich kawałków euro disco narodziła się w 1983 roku Italo Disco. mamy teraz okazję poznać zupełnie nowe odświeżenie tego hitu z lat 80-tych w wykonaniu Amfree & Stefane.

 

W odświeżonej wersji “Passion” [ZYX Music] producent zadbał o dokładne odwzorowanie głównego lajt motywu oryginału, ale właściwie i całej reszty. Dobra robota producencka, ale nie słyszymy nic od samego producenta.

Z drugiej strony utwór ten można by zepsuć, wiec zadanie nie było łatwe. Zatem samą ocenę pozostawiamy DJ’om. Na pewno może być to ciekawa propozycja ubarwiająca sety.

O producencie

Amfree to niemiecki producent Jens Fröhlich. Jest współautorem bardzo dobrze przyjętego u nas utworu “Boom Boom Boom Boom” (Lizot & Amfree & Ampris). Stefane to przypuszczalnie wokalistka.

O oryginale

? Passion ? to singiel z 1982 roku The Flirts , żeńskiego trio wokalnego z siedzibą w Nowym Jorku. Oto wideo, które pokazuje jak to kiedyś wyglądały teledyski.

 

The Flirts byli grupą koncepcyjną projektu utworzoną przez producenta Bobby Orlando. Grupa składała się z samego Orlando i zawierała stale zmieniającą się listę wokalistek i modelek sesyjnych. Trzy z nich widać na wideo.
Pod nazwą The Flirts Orlando masowo wypuszczał hity ? Passion ?, ? Urgent ?, ? Helpless ? i ?Jukebox (Don’t Put Another Dime)?.
Bobby Orlando w sumie wydał sześć albumów studyjnych pod nazwą The Flirts z lat 1982-1992 oraz liczne single, ale najlepiej udał mu się właśnie ten jedne. Osiągnął # 21 w USA  i stał się ogromnym sukcesem w Europie, osiągając # 22 w Holandii i #4 miejsce w Niemczech.
Jeszcze bardziej udanym pomysłem tego producenta był projekt Divine, o którym pewnie dopiero kiedyś napiszemy.