Boom boom boom boom lizot vengaboys

Tym razem przebój z kategorii „najprostszy tytuł”, bo co innego można powiedzieć o piosence „Boom Boom Boom Boom”? Czasem jednak właśnie takie utwory – zwłaszcza latem – zdobywają popularność. Tak było w końcu lat 90-tych i być może będzie dziś. Oto nowa wersja formacji LIZOT & Amfree & Ampris i przypomnienie oryginału.

 

 

Lizot to niemiecki duet DJ i producentów, w skład którego wchodzą Max Kleinschmidt (z Halle) i Jan Sievers (z Bonn). Mimo, że działają od 2013 roku, dopiero teraz są „na fali”, przede wszystkim dzięki „Menage A Trois” i „Weekend”.  „Boom boom boom boom” może być ich kolejnym strzałem w „10”. Zobaczcie.

 

 

Jak widać producenci podeszli do tematu w dość trywialny muzycznie sposób, ale do takich utworów inaczej się nie da. Nagranie powstało we współpracy z innym niemieckim producentem Amfree  (Jens Fröhlich) oraz jeszcze mniej znanym  o pseudo Ampris. Obaj panowie zrobili razem już kawałek „Always On My Mind”.

 

Przypomnijmy sobie oryginał.

Utwór nagrała holenderska grupa Eurodance Vengaboys. Została wydana w czerwcu 1999 roku jako singiel. Osiągnął numer jeden na UK Singles Chart w dniu 21 czerwca 1999 roku i zadebiutował na szczytach list przebojów w Belgii, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii i Szwecji, a także na szczycie kanadyjskiej listy RPM Dance 30. Dotarł do pierwszej dziesiątki w kilku innych krajach, w tym we Francji, Niemczech, Irlandii i we Włoszech.

W listopadzie 1999 roku utwór został użyty w Japonii w reklamie Nissan, a w 2001 r. brytyjski sprzedawca mebli DFS wykorzystał piosenkę do prowadzenia kampanii promocyjnej, a jej sprzedaż wzrosła o dziesięć procent. Jak widać proste piosenki mogą zrobić karierę nie mniejszą niż tzw. ambitne utwory.