Zbliżający się sezon wakacyjny sprzyja pojawianiu się coraz większej ilości lekkich, po prostu wakacyjnych, polskich piosenek. Teraz mamy ich prawdziwy wysyp, niczym wszechobecnie panujący wysyp truskawek. Oto Anna Wyszkoni, Muniek Staszczyk, Margaret, Dawid Kwiatkowski i Chucho.

 

 

 

 

 

“Serce Baila” to znakomita robota zrobiona zapewne przez szwedzkich producentów. Mamy jednak wątpliwości czy przyjmie się na dosyć tradycyjnym polskim rynku muzycznym. Ten minimalistyczny break-beatowo-trapowy kawałek współgra rewelacyjnie  z polskim wokalem Margaret.

 


Piosenka – prezent na nadchodzące wakacje dla wszystkich, którzy kochają lato i dobrą zabawę. “Każdy z nas ma czasem dość codziennych trudności i problemów. Odtrutką jest dla mnie zawsze taniec i muzyka. Dlatego nagrałam ?Księżyc nad Juratą?. Piosenkę, która ma sprawiać ludziom radość?  I udało się! Przebojowy utwór utrzymany jest w latynoskim klimacie pełnym wakacyjnej beztroski. Jego kompozytorem jest Jan Borysewicz, z którym artystka już kilkakrotnie współpracowała. Tekst po raz pierwszy dla Anny napisał Andrzej Mogielnicki ? twórca m.in. największych hitów Lady Pank, Budki Suflera czy Anny Jantar” – mówi artystka.

Dlaczego Jurata ? ? “To miejsce, które nierozerwalnie kojarzy mi się z latem i wakacjami. I z kilkoma wspaniałymi, polskimi przebojami np.  ?Już nie ma dzikich plaż?, ?Jurata w deszcz? czy ?Dziewczyny lubią brąz?. Ale jeszcze nikt nie śpiewał o księżycu nad Juratą. Trzeba było to nadrobić?” – mówi Anna Wyszkoni. I rzeczywiście to taneczny i bardzo pogodny utwór.

 


Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. ?Pola? to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. Nagranie ma różną stopę , prostą melodię co czyni go ciekawą propozycją na taneczne imprezy.

 


Dawid Kwiatkowski zmienił wydawcę, a przez to także styl. To nie jest już melancholijnie śpiewający wokalista. Piosenka “Mordo” to już całkiem energetyczny utwór o zabarwieniu funky-pop. Artysta wydał właśnie album. Jego zawartość pokaże prawdę czy to chwilowa metamorfoza czy stała przemiana artystyczna. A może też taneczna?

 


Latino dance po polsku już się sprawdziło wcześniej. Chucho “Ulubiono moment” ma przyzwoity wokal, może nieco banalny aranż, ale wykonane to jest zez zarzutu. Refren mógłby być bardziej przebojowy…  Wokalista znany nam jest ze swojego mundialowego hitu w 2018 roku.