Vox Porwij mnie

I kto by przypuszczał, że taka ikona muzy czasów 70/90 powróci po … 40 latach. I to jest właśnie ten powód – minęły bowiem cztery dekady jak powstali. Oto nasze polskie rekomendacje na taneczny weekend: premierowy utwór Vox, a oprócz tego Mrozu, LaMaro i debiutantka Maja Przybylska.

 

 

Oto niespodzianka – powrót grupy, która jest ikoną polskiej muzy lat 70/90. Vox powraca z premierowym utworem.

 

To zaskakujący powrót tego bardzo popularnego głównie za czasów PRL  boyz-bandu, choć wtedy jeszcze nie było takiego terminu. Grupa Vox ma nowy utwór “Porwij mnie”, który trzeba powiedzieć został dość dziwnie zaaranżowany, bo w klimacie electronica pop.

Jakby z założenia nie bardzo pasującego do tego zespołu reprezentującego te konserwatywne style muzyczne. Okazuje się, że Vox nagrał utwór, bo stuknęło mu właśnie 40 lat! A możę by tak zrobić “Bananowy song” na nowo?

 

Tytułowy utwór Mrozu z jego nowego albumu “Aura” to na pewno kolejny udany utwór w karierze tego wokalisty. Co prawda z punktu widzenia DJ’a może pojawić się zarzut, że jest nie tak taneczny jak powinien, aby nazywając “po imieniu” prosty rytmicznie. Tu trzeba obronić Mrozu, bo konsekwentnie robi to co lubi, nie brnąc w aktualne trendy. W tym utworze można znaleźć naprawdę wiele pomysłów, nawet takich z lat 50-tych.

Plotka niesie, że nawet zakazał niektórym stacjom radiowym (grającym sporo szmiry) grać swój repertuar. To odważna decyzja godna najwyższego szacunku!

 

 

Maja Przybylska to debiutantka, która wywodzi się z nurtu Young Stars. “Tysiące metrów” w klimacie reggaeton/dance nie jest niczym odkrywczym, ale samo żywiołowe śpiewanie tej dziewczyny wróży jej dobrze na przyszłość.

 

 

Od około dwóch lat obserwujemy jak duet LaMaro stara się robić tzw. Polski Dance, a nie disco polo. Miesza różne style z dance. Było nawet reggae. W najnowszym kawałku “Chcę przetańczyć z Tobą całą noc” oprócz euro dance słychać wykorzystanie schematów future house. Brawo za odwagę i dobrą realizację pomysłu! Chcielibyśmy więcej takich polskich utworów, które nie są disco polo.

 

 

Zobacz inne PROMO POLSKA