Promo Polska Marika

Polecamy trzy nowe polskie utwory, które zwróciły nasza uwagę w trakcie słuchania premier ostatnich dni. Mega znana Margaret powraca po niedługiej przerwie, co jest pewnego rodzaju niespodzianką, bo zapowiadała przerwę. Mamy też nowe postacie godne polecenia. Dwa duety: Martina M x SoDrumatic i EPIS & PHONO.

 

 

 

 

 

 

Na początek coś nowego. Martina M to postać zupełnie nam nieznana, z tym większą przyjemnością polecamy coś nowego – polskiego. Utwór “Nanokroki” ma dziwny tytuł, ale sama produkcja – wręcz przeciwnie. To Vocal House z dodatkiem ambientowej elektroniki.

Brzmi bardzo przyzwoicie od strony technicznej. To zasługa producenta ukrywającego się pod nazwą SoDrumatic. Dźwięki złożone bardzo dobrze i co ważne dopasowane do bardzo udanego wokalu Martiny Matwiejczuk. To właśnie Martina M.

Całość zrobiona ze smakiem, może nieco za ambitna na nasze parkiety, ale takiej muzy nigdy nie za wiele … chodzi o polskojęzyczny wokal i taneczny aranż.

 


Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Margaret nie zrobiła sobie przerwy w swojej działalności artystycznej, ale podjęła kluczową decyzję o zmianie managementu i wydawcy. Słuchając utworu “Nowe plemię” można od razu się zorientować, że  pozostała wierna swojemu ostatniemu brzmieniu – mieszance hip-hop, reggaeton z odrobiną elementów House.

Nic w tym dziwnego, skoro producentem utworu jest jak ostatnio KaCeZet, z którym wokalistka związała także swoje prywatne życie. Wydaje się jednak, że bardziej lubiliśmy tą bardziej przebojową Margaret zanim zainteresowała się hip-hopem. Dajmy Jej jednak szansę, bo niejedną fajną rzecz nam już pokazała.

 


Pomysł wykorzystania naszego hymnu narodowego jest dość ryzykowny. Były już takie pomysły w kontekście piłkarskich mistrzostw. Tu, w “Marsz, marsz”, mamy inną sytuację. Tekst jednak się broni, a sam utwór EPIS x PHONO  nie jest za trudny muzycznie. Ma taneczny szlif.  Twórcy nie ukrywają, że utwór powstał inspirowany obecną sytuacją w Polsce. Oto co piszą na swoim kanale:

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie zdecydowanie potrzebujemy odpowiedniej dawki motywacji, by się zjednoczyć jako naród i wspólnie działać w walce z panującą pandemią. Zapraszamy na odsłuch utworu Episa DYM KNF “Marsz, Marsz”, który zarówno muzycznie, jak i lirycznie mocno podnosi na duchu i dodaje tak bardzo potrzebnej nam wszystkim energii. Bądźmy odpowiedzialni i rozważni. Pamiętajmy o osobach starszych i najbardziej potrzebujących. Jeśli nie zmusza nas do tego sytuacja – zostańmy w domu. Działania każdego z nas mają znaczenie – nie zapominajmy o tym.

 

 

 

Zobacz inne PROMO POLSKA