Sing it back powraca w nowej wersji Cristian Poow ft. Dessy Slavova

Ten utwór Moloko z lat 90-tych ciągle należy do ulubionych klasyków gatunku house. Sing it back powraca w nowej wersji Cristian Poow ft. Dessy Slavova > już dostępny w serwisie www.digitaldj.pl . Czy taka pompująca wersja się spodoba nowemu pokoleniu?

 

 

Cristian Poow zaskoczył nas wcześniej swoimi przeróbkami klasyków. Przede wszystkim Snap “Rhythm Is A Dancer”. Teraz opracował Moloko. Na początek nieco historii. Zespół powstał w 1994 roku w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Nazwa zespołu nawiązuje bezpośrednio do rosyjskiego słowa ?????? (pol. mleko). Wówczas jeszcze nie śpiewająca Róisín Murphy zagadała na przyjęciu Marka Brydona pytaniem: Podoba Ci się mój obcisły sweter? (ang. “Do you like my tight sweater? See how it fits my body”). Brydon był już doświadczonym producentem muzycznym. Niedługo potem, już w 1995 roku, pojawiła się ich pierwsza wspólna płyta, Do You Like My Tight Sweater? wydana przez Roadrunner Records. Była ona dość trudno przystępna dla przeciętnego słuchacza, ze względu na mroczny klimat i koncentrację na dźwiękach elektronicznych. Zdołała jednak wejść na listę najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, gdzie doszła do 92. miejsca.

Zobacz jak brzmi oryginał Moloko z 1999 roku w remiksie.

 

Sing It Back” po raz pierwszy pojawił się w swojej oryginalnej wersji na drugim albumie Moloko, “I Am Not Not a Doctor”. Został wydany jako singiel w dniu 15 marca 1999 r., osiągając numer 45 na brytyjskiej liście singli. Ale prawdziwy sukces piosenka odniosła po remiksowaniu jej przez DJ Borisa Dlugoscha, osiągając w Wielkiej Brytanii w sierpniu 1999 numer 4.

I jeszcze inna ciekawostka. Moloko z wytwórnią muzyczną zamówili mixy u legendarnego Todda Terry (który był wówczas bardzo popularny dzięki Everything But the Girl‘s i “Missing“). Moloko nie byli zadowoleni z miksu Terry i musieli przekonać swoją wytwórnię Echo Records, by zamiast tego wypuścili wersję Borisa D. Zremiksowana wersja została ostatecznie wykorzystana w ponad 100 kompilacjach, a później została dodana na trzecim albumie Moloko, “Things to Make and Do”, po trafieniu do pierwszej dziesiątki na brytyjskiej liście singli. W 1999 roku osiągnęła numer jeden na amerykańskiej liście dance. Jako forma barteru/rewanżu za remiks , wokalistka Moloko, Róisín Murphy, pojawiła się później na singlu Boris D. “Never Enough”.

 

Nowa wersja “Sing it back” została dość odważnie wyprodukowana z pompkową energią i zapewne najlepiej sprzeda się w big roomach. Ciekawie brzmi wstawiony rap, który niewątpliwie wzbogaca całość.