Queen Omega - No love Dubplate - Little Lion Sound

O hip hopowych klimatach piszemy dość rzadko, a jeśłi już to w kontekście tanecznym. W tym przypadku jest coś więcej. To nie tylko dodany sampel, ale mega wykonanie. Oto Queen Omega i Little Lion Sound. Posłuchajcie tego koniecznie!

 

Taka historia zdarza się nie pierwszy raz, z tą różnicą, że tu zadziałał Yobe , a nie TikTok.  Utwór artystki z Trynidadu Queen Omega najpierw powstał w wersji karaibskiej dub, by  “zawiralować” dzięki bootlegowi o nazwie “No love Dubplate”. Posłuchajcie, jakież to wykonanie !

 

 

“No Love dubplate ” Queen Omega już latem stał się wiralem, dopiero teraz został oficjalnie udostępniony na platformach streamingowych.  Stało się to dzięki RCA, oddziału Sony Music. Zachwycony wydawca stwierdził , że warto by to wydać oficjalnie.

O co chodzi. Otóż wersja oryginalna utworu “No love” ma swoją melodię i reggae-dubowy podkład. Natomiast producent  ze Szwajcarii Little Lion Sound podłożył tu hip hopowego klasyka. Mowa o Dr. Dre i Snoop Dogg‘u i “The Next Epizod“, 2000 roku.

“No love Dubplate”, udostępniony po raz pierwszy na stronie YouTube Little Lion Sound 16 lipca, szybko zyskał uwagę dzięki wyjątkowemu połączeniu reggae i hip-hop.

Od tego czasu wideo zgromadziło ponad 30 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, a to dopiero początek.

Trzeba przyznać, że słynny hip hopowy podkład to jedno, ale rewelacyjny rap , a chwilami wokal, to coś wyjątkowego.  🔥🔥👌👌

O nich

Jeneile Osborne aka Queen Omega , zaczęła śpiewać w wieku dziewięciu lat, biorąc udział w lokalnych pokazach talentów w rodzinnym Trynidadzie. Później śpiewała w chórkach dla lokalnego producenta. Konsekwentnie koncertuje od lat, otwierając przed takimi legendami dancehall jak Marcia Griffiths i Barrington Levy.

Występowała na licznych festiwalach reggae, m.in. Reggae Rising, JaSound i African Music Festival.

Little Lion opisuje siebie jako zespół reggae i dancehall sound działający od 2004 roku. Pochodzi z …Genewy w Szwajcarii. Tworzą go Nicolas Meury (założyciel) i Jannali Littman (2016).