Bodybangers ready or not

Znacie ten utwór, jeśli nie z oryginału, to przynajmniej z jednej z przeróbek, bo było ich przez lata wiele. Teraz dołącza “Ready or not” w wersji Bodybangers. Poznajcie nie tylko to odświeżenie, ale dość ciekawą i nawet zawiłą genezę powstania tego utworu. Stąd w tytule pojawia się właśnie “i….”.

 

“Ready or not”, a dokładnie z podtytułem “Here I come” to nie pierwsza przeróbka tego utworu i nie pierwsza duetu producenckiego z Niemiec Bodybangers. W ich dyskografii znajdziemy ich wiele. Najpopularniejsza przynajmniej wg naszego rankingu to “Break my stride”, z 2013 roku.

Niżej znajdziesz Top 10 Bodybangers. Jak widać panowie Andreas Hinz i Michael Müller lubią odświeżać stare hity. W naszym Top 10 znajdziesz ich cztery. Czy “Ready or not (here I come)” ma szansę zajść wysoko w tym rankingu? Przekonamy się za jakiś czas. Sam pomysł jest trafiony, bo DJ’e na całym świecie lubią ten klasyk.

 

 

?Ready or Not? to utwór amerykańskiej grupy hip-hopowej Fugees z drugiego studyjnego albumu “The Score” (1996 rok). Piosenka zawiera próbkę ?Boadicea? Enyi (1987) irlandzkiej piosenkarki Enyi, a jej refren oparty jest na ?Ready or Not Here I Come (Can’t Hide from Love)? The Delfonics.

 

Chociaż utwór ?Ready or Not? był niewielkim przebojem w rodzinnych Stanach Zjednoczonych Fugees, utwór odniósł największy sukces w Europie, zwłaszcza na Islandii i w Wielkiej Brytanii, gdzie znalazł się na szczycie list przebojów. Pozostał na tej pozycji przez dwa tygodnie, stając się drugim singlem z 1996 roku w Wielkiej Brytanii, po ?Killing Me Softly?.

Enya była gotowa pozwać grupę za naruszenie praw autorskich, ponieważ nie pozwoliła grupie próbkować ?Boadicea?. W końcu rozsądek wziął górę i obyło się bez prawniczych przepychanek.

Barack Obama wymienił to jako swoją ulubioną piosenkę. Ma też epizod filmowy, bo została wykorzystana w pierwszym zwiastunie filmowym filmu “Mission: Impossible – Rogue Nation”.

 


 

Bodybangers Top 10 (wg DigitalDJ)

  1. feat. Tony T Break My Stride Original Mix
  2. Ciuri Ciuri Radio Mix
  3. Pump Up The Jam Extended Mix
  4. Elena feat. Glance Mamma mia Bodybangers Remix Extended
  5. Sunshine Day Extended Mix
  6. Sunglasses At Night Extended DJ Mix
  7. ft. Victoria Kern & Nicco Europe Club Extended Mix
  8. Are You Ready Original Mix
  9. Again Extended Mix
  10. Micar This Time Its My Life (Bodybangers Remix) Bodybangers Remix

 

 

zobacz poprzednie STARE vs NOWE