Eastblock Bitches x Ostblockschlampen sunglasses at night corey hart

Oryginał „Sunglasses at Night” powstał dokładnie 36 lat temu. To jeden z klasyków elektronicznego nurtu  muzyki tanecznej, która później, w latach 90-tych, wyrosła w postaci Electro, głównie w Niemczech. Właśnie z tego kraju pochodzą Eastblock Bitches x Ostblockschlampen.

 

„Sunglasses at Night”  był już kilkukrotnie przerabiany na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, na ogół w wersjach undergroundowych. To właśnie z takiego utworu, który stworzył Corey Hart , w latach 90-tych eksplodowała muza Elektro i legendarny event „Love Parade”.  Oto mamy nową adaptację tego tytułu dedykowaną już zupełnie innemu pokoleniu fanów i DJ’ów muzyki elektronicznej XXI wieku.

 

 

Eastblock Bitches vs. Ostblockschlampen to duet z Niemiec. Tworzą go DJane Vanilla i Markus Lange. Znamy ich od 2017 roku i od tego czasu dostarczyli nam kilka niezłych produkcji. Te najlepiej u nas przyjęte to „The Dab Is Dead” i „Virus„.

 

Oto oryginał.

 

Sunglasses at Night” to utwór kanadyjskiego wokalisty. Nazywa się Corey Hart. Został wydany 21 stycznia 1984 roku jako pierwszy singiel z jego debiutanckiego albumu „First Offense” z 1983 roku i stał się hitem w Stanach Zjednoczonych, oficjalnie awansując na numer 7 na liście Billboard Hot 100.

Eastblock Bitches x Ostblockschlampen sunglasses at night corey hart Ta produkcja była jednym z bardziej oryginalnych utworów pierwszej połowy lat 80-tych. Wniosła do muzyki nowy styl będący połączeniem  syntezatorowego brzmienia, charakterystycznego arpeggio (dodatkowe wstawki aranżu), rockową gitarę i dość ponure teksty.

Ciekawa jest geneza tytułu. Według koproducenta utworu Phila Chapmana, sesje nagraniowe do albumu odbywały się w studiu, którego nawiewy klimatyzacji i ogrzewania znajdowały się bezpośrednio nad mikserem. Powietrze z otworów wentylacyjnych wpadało bezpośrednio w twarze personelu sterowni, więc często nosili okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy. Hart, pracując nad nową piosenką, zaczął improwizować teksty zawierające wers „Noszę okulary przeciwsłoneczne w nocy”. I tak powstał tytuł…

….

I wear my sunglasses at night
So I can, so I can
Watch you weave then breathe your story lines
And I wear my sunglasses at night
So I can, so I can
Keep track of the visions in my eyes
While, she’s deceiving me
It cuts my security
Has she got control of me?
I turn to her and say ….