Baranovski czułe miejsce

Tego wokalistę znamy od około półtora roku. Należy do tej dość małej jeszcze grupy polskich artystów alternatywnej sceny pop, którzy nie boją się eksperymentować. To doprowadziło go do stworzenia tanecznego kawałka ?Luźno? w lekkim klimacie House, który zostal bardzo dobrze przyjęty przez DJ’ow. Teraz Baranovski zaskakuje nas najnowszym utworem “Czułe miejsce?.

 

Utwór Baranovski w rocznym podsumowaniu Polish Dance Chart 2018 zajął z utworem “Luźno” całkiem wysoką pozycję.  Oprócz tego były jeszcze inne: ?Dym?, ?Zbiór?, ?Mamo? – dzięki, którym Baranovski stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych nowych artystów w Polsce w ostatnich latach.

Dowodem na to są tegoroczna nominacja do Fryderyka w kategorii ?fonograficzny debiut roku? oraz liczne koncerty w całym kraju, na czele ze scenami Open?era, Męskiego Grania, Orange Warsaw Festivalu, Olsztyn Green Festivalu i Fest Festivalu w Chorzowie.

Oto jego nowy utwór “Czułe miejsce”.

 

Już latem wiele na to wskazywało na bardzo dobry odbiór tego utworu, co pokazywały gorące reakcje publiczności podczas jego koncertów, ale wystarczyło usłyszeć ją raz, a od razu zostaje w głowie i nie pozwala uwolnić się od siebie. I tak jest rzeczywiście. Do tego wokalista śpiewa podobnie do bardzo popularnego obecnie Dawida Podsiadło. Tak, posłuchajcie uważnie i zapewne to dostrzeżecie. Ale czy warto z tego robić jakiś zarzut skoro cała reszta jest już inna? Na pewno nie. Plusem nagrania jest na pewno dość oszczędna aranżacja i taneczny feeling.

 

Czułe miejsce – utwór szczególnie ważny utwór dla jej autora.

Baranovski czułe miejsca?Czułe miejsce? to piosenka, która zwraca uwagę na wszechobecną potrzebę zaglądania w czyjeś życie, i że zbyt lekko i zbyt szybko przychodzi nam ocenianie innych. Ze skrawków informacji wyrabiamy sobie zdanie o drugiej osobie i w tym wszystkim łatwo poddajemy się złym emocjom.

Nowocześnie wyprodukowane i zaraźliwie chwytliwe ?Czułe miejsce? zapowiada oczekiwany przez fanów debiutancki album artysty, który nosi tytuł ?Zbiór? i właśnie się ukazał.

Do piosenki Baranovskiego powstał wyjątkowy teledysk stworzony przez, znany już wcześniej ze świetnych klipów Pezeta, Smolika i Króla, duet Andiamo.

Tym obrazkiem w prawdziwy sposób postanowili pokazać złożoność życia młodych ludzi na wsi w Polsce – ukłonić się ich ciężkiej pracy, ale też uchwycić chwile ich beztroskich rozrywek i poczucia wolności, tak ważne dla wszystkich, niezależnie od miejsca pochodzenia. To jednocześnie nostalgiczne odwołanie do wspomnień wakacyjnych wyjazdów do rodziny na wsi, w których niejeden widz zobaczy zapewne część swojej własnej historii.

 

 

 

Zobacz PROMO POLSKA