say my name destinys child vs dimitri vegas like mike dj regard

Tego utworu nie mieliśmy okazji przedstawiać u nas. Nadarza się teraz i trzeba to nadrobić. Oryginał Destiny’s Child ma nieco ponad 20 lat. Teraz “Say my name” odświeża ekipa: Dimitri Vegas & Like Mike i DJ Regard. Geneza utworu nie jest taka prosta. Piszemy i o tym.

 

“Say my name” w wykonaniu Destiny’s Child to niewątpliwy klasyk muzyki r’n”b. Był też popularny u nas. Panowie Dimitri Vegas & Like Mike i DJ Regard postanowili teraz “włożyć” go w ramy stylistyki deep house, a nawet dodali domieszkę disco.  Oto efekt.

Producenci w przeszłości nie interesowali się specjalnie odświeżaniem klasyków, bo na ogół robili autorskie utwory. Dimitri Vegas & Like Mike zremiksowali całkiem niedawno “Girlz Wanna Have Fun” (Cyndi Lauper). DJ Regard ma nieporównywalnie mniejszy dorobek, ale to on w 2019 roku odświeżył  hit “Ride it” (Jay Sean).

Podoba nam się ta nowa wersja “Say my name” dzięki dodaniu w niej elementów muzyki disco. Dokładnie tzw. neo-disco czyli nurtu tego muzyki z końca lat 70-tych, kiedy to zmodyfikowano  ją o elementy muzyki elektronicznej.

 

Oto oryginał, który ma bogata historię i wiele sukcesów.

 

?Say My Name? to utwór amerykańskiej grupy Destiny’s Child z ich drugiego albumu studyjnego “The Writing’s on the Wall” (1999). Napisany przez Beyoncé Knowles, LeToyę Luckett, LaTavię Roberson i Kelly Rowland. Do tego jeszcze z LaShawn Daniels, Fredem Jerkinsem III i Rodneyem ?Darkchild? Jerkinsem. Ten ostatni jest producentem utworu.

 

O oryginale

Piosenka została wydana przez Columbia Records jako trzeci singiel z w/w albumu, dokładnie 7 listopada 1999 roku, i zapoczątkowała drugi skład grupy, w skład której wchodzily Michelle Williams i Farrah Franklin.

Singiel jest najbardziej udanym z czterech wydawnictw z albumu. Zdobył dwie nagrody Grammy podczas ceremonii w 2001 roku, za najlepszy występ R&B duetu lub grupy z wokalem i najlepszą piosenką R&B, a także nominowany do nagrania roku i piosenki roku. Teledysk do singla zdobył w 2000 roku nagrodę MTV Video Music Award dla najlepszego teledysku R&B.

?Say My Name? to pierwsza współpraca grupy z wybitnym producentem i autorem tekstów. To Rodney Jerkins, który był jedną z kilku osób zatrudnionych do pracy z Destiny’s Child przy ich drugim albumie. Kiedy jednak napisali piosenkę, wokalistka Beyoncé Knowles była początkowo niezadowolona z utworu, nad którym pracowali. Skomentowała, że ??w utworze było ?za dużo rzeczy? i brzmiało to jak ?dżungla?.

Tekstowo “Say My Name” przedstawia kobietę, która dzwoni do swojego kochanka i podejrzewa go o oszustwo. Prosi go, aby ?powiedział jej imię?. Młody człowiek waha się, a narrator wierzy, że dzieje się tak, ponieważ nie chce, aby dziewczyna, z którą zdradził, wiedziała, kim ona jest.

 

 

Zobacz inne Hity nas Nowo