say say say kygo Paul McCartney_Michael Jackson

Po sukcesie “What’s Love Got To Do With It” i “Hot Stuff” Kygo zapewne zatęsknił za kolejnymi zabiegami remiksowania hitów sprzed lat. Dodajmy, oryginałów. Dziś jest nim “Say say say”.

 

 

Kygo należy do tego wąskiego grona producentów, którzy mają przywilej oficjalnego remiksowania ponadczasowych hitów. Tym razem wziął się za hit dekady ’80 “Say say say”, który był już remiksowany z powodzeniem, ale jako cover. Mowa o wersji Hi Tack (ostatnio w 2020).

 

Kiedy ma się do dyspozycji wokale takich mistrzów jak Michael Jackson i Paul McCartney nie można sobie pozwolić na realizacje wszelkich pomysłów. Na przykład samplowanie. Na pewno taką zasadę przyjął norweski producent Kygo. Zrobił prosto, bez skomplikowanych zabiegów aranżacyjnych, ani cięć wokali.

Jak mówi Kygo…

?Jestem absolutnie zaszczycony, mogąc pracować nad piosenką stworzoną przez dwie największe muzyczne legendy wszechczasów. Paul McCartney i Michael Jackson bardzo wiele znaczyli dla mnie jako artysty i słucham ich muzyki od dziecka. Moim marzeniem była współpraca z tymi ikonicznymi artystami i mam nadzieję, że wszyscy będą cieszyć się tą piosenką tak samo jak ja?.

To już 10 lat

jak norweski muzyk, Kyrre G?rvell-Dahll, po raz pierwszy pokazał się światu. Dziś ma łącznie łącznie 23 miliardy streamów!

Nagrodzony multiplatyną za ?It Ain?t Me? (z Seleną Gomez) trafił do pierwszej dziesiątki na liście Billboard Hot 100. W 2019 roku wypuścił ?Higher Love? z Whitney Houston. Udało się, więc potem – jak wiemy – kontynuował pomysł remiksowania. Zobił m.in. U2. Ale nie tylko, bo np. “Born to Be Yours” (2018 – z Imagine Dragons) stał się sporym przebojem, także w Polsce.

Kygo to już gwiazda tzw. pierwszej ligi producenckiej, porównywalna z Guettą czy Tiesto. Po występach w Lollapalooza i Life Is Beautiful, w 2022 roku wyprzedanych koncertach w Madison Square Garden i Ullevaal Stadion w Oslo, zaskoczył fanów czwartym albumem ?Thrill Of The Chase?.

12 sierpnia 2023 Kygo zagra swój największy w dotychczasowej karierze koncert, który odbędzie się London Gunnersbury Park.

 

Oryginał

Przypomnijmy oryginał, który może być nieznany najmłodszemu pokoleniu.

? Say Say Say ? to piosenka napisana i wykonana przez Paula McCartneya i Michaela Jacksona. Podobno już w 1981 roku , ale wydano ją … w październiku 1983 roku.  Był to główny singiel z albumu “Pipes of Peace” McCartneya .

 

Był to hit numer jeden w Stanach Zjednoczonych (jego szósty numer jeden tam), Kanadzie, Norwegii, Szwecji i kilku innych krajach. Osiągnął drugie miejsce w Wielkiej Brytanii, ale znalazł się w pierwszej dziesiątce w Australii, Austrii, Nowa Zelandia, Holandia, Szwajcaria. Do tego jeszcze ponad 20 innych krajów.

W 2013 roku magazyn Billboard umieścił tę piosenkę jako 41. największy hit wszechczasów na liście Billboard Hot 100 .

Warto dodać, że to nie jedyny wspólny utwór McCartneya i Jacksona. Inny to ? The Girl Is Mine ?, wydany na kultowym albumie “Thriller” (1982).