Czy kojarzycie tą wokalistkę z pewnego przeboju, który jeszcze dziś jest popularny na naszych parkietach? Jeśli nawet nie, to wyjaśniamy to niżej. Oto “Sinceramente” – kolejna 100% włoska piosenka do tańca, z San Remo 2024.

 

 

Powiedziałbym, typowa “włoszczyzna” i pewnie tak samo by powiedział Marek Sierocki. Powołuję się tu akurat na niego, bo obaj wychowywaliśmy się nie tylko na “L’Italiano”. 😊🙂 Oto “Sinceramente” czyli po prostu “Szczerze”.

 

“Sinceramente” zajęło trzecie miejsce na festiwalu San Remo 2024. To zdecydowanie lepiej niż opisywany przez nas zaledwie tydzień temu nowy utwór The Kolors.

Piosenka jest skomponowana według schematu obowiązującym na rynku włoskim od… zawsze. Nawet aranż jest zrobiony pod tzw. Italo dance. Jedyna różnica, że producenci korzystają ze zdobyczy nowoczesnej elektroniki. Na przykład bas brzmi bardziej dynamicznie niż kiedyś.

Utwór napisała sama wokalistka, ale we współpracy z Paolo Antonaccim i Davide Simonettą i producentem utworu wraz z Zefem.

Czy zatem takie “Italo dance 2024” znów u nas zaiskrzy jak w przypadku “ItaloDisco” czy… no właśnie “Disco Paradise”. To właśnie z tego utworu powinniście skojarzyć Annalisę. Powstał przy udziale Fedeza i Articolo 31.

Artystka to bardzo znana postać we Włoszech.

O Niej

Naprawdę nazywa się Annalisa Scarrone  Zasłynęła dzięki uczestnictwu w dziesiątej edycji talent show “Amici di Maria De Filippi” w latach 2010?2011. Zajęła tam drugie miejsce. Następnie wzięła udział w festiwalu muzycznym w Sanremo 2013 z piosenką ? Scintille ? i zajęła dziewiąte miejsce.

Ale już w Sanremo 2015, z piosenką ? Una finestra tra le stelle ? zajęła czwarte miejsce. I tak było niemal co roku, aż do teraz, bo tym razem zajęła #3.

W 2023 roku po raz pierwszy znalazła się na szczycie włoskiej listy przebojów singli dzięki piosence ?Mon amour?. W trakcie swojej kariery otrzymała kilka nagród, w tym MTV Europe Music Award , Wind Music Award i Lutezia Award za pisanie piosenek.

Forbes Italia umieścił Annalisę na liście ?100 kobiet sukcesu we Włoszech? roku. Jako artystka solowa wydała 8 albumów i 34 single, uzyskując 31 platynowych i 13 złotych certyfikatów.

Udziela się tez w TV. W latach 2015-2019 prowadziła cykl dokumentalny “Tutta colpa di… on Italia 1”. Co ciekawe, to był ambitny, bo naukowy cykl , skupiający się na  Albercie Einsteinie , Galileo Galilei , Karolu Darwinie i Leonardo da Vinci.