DJ Raport poleca: SPICY MARGARITA - piosenkę Jasona derulo i Michela buble

To chyba nie przypadek, że ci mega znani panowie odświeżyli na Karnawał ’24 taką właśnie melodię. Szkoda, że pojawia się tak późno, ale “Sway” ma swój urok nie tylko teraz. Ale tym razem nazywa się “Spicy Margarita”

 

 

Świetny pomysł, głównie dlatego, że , moim zdaniem, głos Michaela Buble (dokładnie – Bublé) znakomicie koresponduje z klimatem retro, bo taką mamy tu melodię. Pisaliśmy o niej nie raz. To “Sway”, który powstał nie w taki sposób , jak większość piosenek. Było to dokładnie 70 lat temu.

Tutaj ciekawostka, bo 20 lat temu Bublé z sukcesem wydał cover utworu na swoim debiutanckim albumie. Wersja “Sway” w wykonaniu Michaela zgromadziła 415 milionów streamów!

Jak mówią:

JD

– Muzyka Michaela była ważną częścią mojego życia. Puściłem mu więc “Spicy Margarita”, a on natychmiast się tym zainteresował. Zapytał: “Czy mogę z chłopakami dodać trochę orkiestracji?”. A ja na to: “No pewnie, że tak!”. “Jego wersja była niewiarygodna. Dokładnie taka, jak sobie wyobrażałem. Ma latynoski klimat z odrobiną brazylijskiego funku. Jestem naprawdę podekscytowany, że wszyscy mogą to usłyszeć –

MB

– Korzenie tego, co robię i co kocham – czyli standardy, Great American Songbook – idealnie pasują do wszystkiego, co Jason tworzy muzycznie. Połączenie oldschoolowych standardów z bardziej nowoczesnym popowym brzmieniem było tylko kwestią czasu.  Wiedziałem, że jeśli ktoś to zrozumie, to będzie to Jason. Z miejsca byłem podekscytowany, a demo powaliło mnie na kolana. Bardzo się cieszę, że wszyscy w końcu usłyszą “Spicy Margarita”. Mam nadzieję, że pokochają tę piosenkę tak bardzo, jak my..

Gwiazdy

“Spicy Margarita” rozpoczyna kolejny pracowity rok dla niestrudzonego Derulo. 16 lutego On ujawni swój 27-utworowy album “Nu King”. Będzie zawierał wcześniej wydane przeboje i nową muzykę.

Derulo występuje u boku Alexandry Shipp (“Barbie”, “X-Men: Apocalypse”) w romantycznym filmie – thrillerze neo-noir – “Underwater”.  Zakończył też swój pierwszy sezon w roli jurora “The Voice Australia”.

Z kolei Michael Bublé sprzedał ponad 75 milionów albumów na całym świecie i postrzegany jest jako jeden z najlepszych artystów koncertowych wszechczasów. W trakcie kariery zdobył 5 nagród Grammy, 15 statuetek Juno, gwiazdę na “Hollywood Walk of Fame” i na “Canada’s Walk of Fame”. To, tak w skrócie.

Kiedyś “Sway”, dziś “Spicy Margarita”

Oryginał to piosenka pod tytułem ??Quién será?? , w tzw. rytmie “bolero – mambo”. Stworzyli ją  meksykańscy kompozytorzy Luis Demetrio i Pablo Beltrán Ruiz. Ten drugi, po raz pierwszy nagrał piosenkę ze swoją orkiestrą w 1953 roku.

Nieco później , bo w 1954 roku, niejaki Norman Gimbel wziął tę piosenkę, usunął hiszpański tekst i napisał zupełnie nowy, po angielsku. Ta nowa piosenka zatytułowana ? Sway ? stała się standardem w popowym repertuarze. Pierwszą wersję, która odniosła znaczny sukces w Stanach Zjednoczonych, nagrał Dean Martin z orkiestrą Dick Stable w 1954 roku.