STARE NA NOWO Mc Hammer, A.Franklin, Robyn, Cz.Niemen, N.Kershaw

Remix promo Nightlapse Arlissa Dave Aude

Mc Hammer, Rick James, Nick Kershaw, Aretha Franklin, Robyn, Czesław Niemen, grupa Ram Jam to wykonawcy oryginalnych wersji hitów sprzed lat. Najstarszy pochodzi z lat 60-tych. Teraz pojawiły się przeróbki taneczne ich przebojów w bardzo różnych stylach. Głównie House, ale jest nawet wersja fado. Promo już dostępne w serwisie.

 

 

 

 

Bootmasters “Freak” to klubowy cover mega hitu z lat 80-tych: Rick James “Super Freak” powstał dokłądnie w 1981 roku. Najbardziej jednak spopularyzował ją w 1990 roku MC Hammer w “U can’t touch this”.  Bootmasters to producent z Turcji współpracujący z DJ Promotion od kilku lat. Specjalizuje się właśnie w przeróbkach starych hitów. Nowe wersje mogą się podobać, bo oprócz aktualnego brzmienia, np. lekkiej pompki, posiadają “szczyptę” brzmienia z lat 80-tych. Mamy tu dwie niezłe wersje. Jeśłi preferujesz “pompkę” to spodoba ci się wersja Rene Park remix. Druga, także całkiem dobra, lżejsza i bliższa klimatowi oryginału.

 


Nick Kershaw i jego hit “The Riddle”, który powstał w 1984 roku powraca dość często w nowych wersjach. Oto  ta najnowsza , bardzo klubowa wyprodukowana przez doskonale nam znanego producenta ze Szwajcarii Mike Candys oraz Jack Holiday.

 


Klasyk Aretha Franklin z 1992 roku w chyba , jak dotąd, najmocniejszej wersji  dobrze nam znanego producenta Steff Da Campo. Promo z labela Hexagon.

 


https://www.youtube.com/watch?v=zYVgBaxCL5g

“Black Betty” to hit rockowej grupy z USA Ram Jam. Powstał w 1977 roku. Do dziś doczekał się już sporej liczby przeróbek. Poprzednią jaką znamy jest z 2015 roku: JL & Afterman. Teraz formacja HighEnd feat. Young Siege nagrała cztery wersje. Najciekawsze to: oryginał i wersja z saksofonem – Sax mix.

 


Utwór zalicza się do grupy najwybitniejszych utworów polskiej muzyki pop. Został skomponowany na początku lat 60. przez prezentera radiowego Mateusza Święcickiego, do którego słowa napisali Bogusław Choiński i Jan Gałkowski. Pierwotnym wykonawcą był zespół Czerwono-Czarni, ale przebój ten zyskał popularność dzięki genialnemu wykonaniu Czesław Niemen.

Teraz mamy wersję także niezwykłą. Uznana bezsprzecznie za najpiękniejszy głos śpiewający muzykę gatunku Fado, pochodzącego z Portugalii, Fabia inspiruje się także soulem, bossa novą i bluesem, co wyraźnie słychać na krążku ‘Eu’. Uwaga – w naszym kraju ukazuje się on w specjalnej wersji, zawierającej dodatkowo niezwykłą interpretację tego utworu, zaśpiewana przez Fabię w całości po polsku!. Po udanych koncertach ubiegłorocznych, Fabia wystąpi w Polsce w tym roku w październiku z kolejną trasą koncertową, w ramach których odwiedzi takie miasta jak: Wejherowo (10.10), Toruń (11.10.), Sieradz (12.10.), Warszawa (13.10.), Łódź (14.10.), Wrocław (15.10.), Poznań (16.10), Lubin (17 i 18.10.) oraz Bielsko–Białą (19.10.).

 


“Dancing on my own” to najbardziej znany przebój (powstała w 2010 roku) szwedzkiej wokalistki Robyn, która właśnie powróciła po kilku latach przerwy i wydaje nowy album. Przeróbki znanego nam producenta z Niemiec Jason Parker mają dwa niezłe miksy w klimacie trance house i vocal house, a pozostałe to typowy niemiecki hands up czy german trance jak kto woli i lubi…