To już prawdopodobnie jeden z naszych ostatnich artykułów z cyklu “Pocztówka na lato”, w którym przedstawiamy i rekomendujemy najfajniejsze piosenki na lato. W tym przypadku już sam tytuł mówi wiele: “Summer of Love”.

 

Shawn Mendes świetnie wypada w melancholijnych piosenkach latino, ale jak pokazały już wcześniej remiksy, dobrze wypada w tanecznych rytmach. Miesiąc temu pokazał się w “KESI“, z Camillo, a teraz za partnera dobrał sobie innego producenta. Oto “Summer of Love”…

Za prostym tytułem “Summer of Love” kryje się prosta piosenka oparta na latynoskim rytmie (nie reggaeton) z ogromną dawką melancholii, z której słynie Shawn. Ten wokalista, nawet z prostego tekstu, potrafi wykrzesać ogromną dawkę emocji. I to jest to COŚ w tym utworze, a do tego od razu wpadająca w ucho melodia.

Nominowany do Grammy wokalista, autor wielu światowych hitów Shawn Mendes ?Summer of Love? nagrany we współpracy z Tainy.

O Tainy

Nazywa się Marco Masís, ale artystycznie jest znany jako Tainy. To portorykański producent muzyczny i autor tekstów.

Bynajmniej nie nowicjusz. Produkuje dla niezliczonych artystów, w tym pionierów reggaetonu, takich jak Daddy Yankee , Wisin & Yandel , Don Omar. Ostatnio współtworzył światowe hity, takie jak ? I Like It ? Cardi B z udziałem Bad Bunny i J Balvina. Jest tego dużo więcej.

Trzykrotnie nominowany do Grammy, trzykrotny laureat Latin Grammy, ma na koncie także wiele BMI Award.

 

Shawn mówi:

  • Mam nadzieję, że ten utwór sprawi, że ludzie poczują się wolni, wolni od ciężarów życia, nawet jeśli na chwilę… Inspiracją była parę miesięcy wolnego, by spędzić prawdziwe lato z ludźmi, których kocham. Ulubioną częścią komponowania tej piosenki była możliwość współpracy z Tainy w studiu. To było wyjątkowe połączenie, z którego bardzo się cieszę, bo Tainy to wyjątkowy artysta i wspaniały producent.

a Tainy dodaje:

  • Praca z Shawnem była bardzo łatwa i wręcz organiczna. To rasowy muzyk i wokalista, ale poza tym ma jeszcze cudowną energię, która w studiu sprawiła, że muzyka po prostu wypłynęła z nas. Chemia była ogromna, co zresztą dobrze słychać w kawałku. ?Summer of Love? ma bardzo wakacyjny klimat, który słychać w gitarze i akordach, dlatego chciałem dodać mu trochę ruchu i cięższego basu. W połączeniu z wokalem Shawna daje to idealny hit!

Mendes na topie

Warto zwrócić uwagę, że Shawn Mendes jest w tej chwili najpopularniejszym artystą latino na świecie. Przebił Iglesiasa, a nawet J Balvina. Na całym świecie sprzedał ponad 20 mln albumów i 175 mln singli. Jego katalog liczy ponad 31 miliardów streamów i ponad 8 miliardów wyświetleń na YouTube.