SUPERSTARS – KIDDO, Gabry Ponte, Kid Vincent i dwa sample

KIDDO, Gabry Ponte Kid Vincent Superstars

Kiedyś, gdy wśród producentów pojawiał się Gabry Ponte, w 90% można założyć, że utwór będzie w jego charakterystycznym dance’owym stylu. Dziś to się zmienia i idzie w mocniejszym EDM-owym kierunku. W utworze “Superstars” w roli głównej znana nam KIDDO oraz nieznany Kid Vincent.

 

 

Ostatnio jednak Gabry Ponte oprócz tzw. komercyjnego stylu coraz częściej sięga do mocniejszych – big room’owych – brzmień. “Superstars” to najnowszy przykład.

 

“Superstars”, mimo, że utrzymany jest w dynamicznej stylistyce EDM, ma całkiem prostą do zanucenia melodię. Bardzo dobrze brzmi taki nieco krzyczący wokal KIDDO przez co utwór nabiera oryginalności.

I tu ciekawostka, bo nagranie oparte jest o sample z dwóch nie tak starych (2021) utworów. To „Super Gremlin” amerykańskiego rapera Kodak Black, który podbił światowe listy przebojów i zajął 2. miejsce w USA. Drugi to „Error (Yeah, We Could Be Superstars)” alternatywnej formacji How To Loot Brazi.

Gabry Ponte mówi:

– Co za utwór! Wspaniale było pracować z KIDDO i Kid Vincentem. Skupiliśmy się na klimacie lat 80., który nadaje piosence nostalgiczne, ale i energetyczne brzmienie. To było naprawdę wyjątkowe: epickie melodie i teksty zainspirowały harmonię i stworzyły solidne brzmienie. Nie mogę się doczekać, aż to usłyszycie.

O niej

KIDDO to szwedzka wokalistka i autorka tekstów, która wyrobiła sobie markę dzięki singlom „Drunk & I Miss You”, „Bang My Head” i „Coming Down”. Jej złoty i platynowy singiel „All We Got” z udziałem Robina Schulza stał się wielkim hitem.

Oprócz własnych hitów, KIDDO pisze utwory dla innych artystów, w tym Tïesto, Charli XCX, Johna Newmana, Gashi, Wiz Khalify i Cheat Codes. Jej wszechstronność doprowadziła do wielu udanych współprac, takich jak „Alright” z Alle Farben czy „Headlights” z Alokem i Alanem Walkerem.

Najmniej znany w tym składzie jest on:

O nim

Kid Vincent to niemiecki DJ i model tatuaży ze wschodniej Westfalii. Jego historia rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy to wygrał DJ-ski konkurs. Od tego czasu z powodzeniem wyrobił sobie markę na scenie, dzieląc kontrolery z innymi DJ-ami, takimi jak Timo Maas, Regard, Retrovision, Alle Farben, Tujamo, Showtek, Plastik Funk, LeShuuk, Chuckie, David Puentez czy Eskei83 i wydając utwory w wytwórniach takich jak Moonbootique i WePlay.