sylvia novak me gusta

Taki tytuł – pewnie myślicie, że to kolejny kawałek reggaeton? Nie, to coś innego. To polski produkt, w dodatku podany w bardzo fajny sposób. “Me gusta…pocałuj mnie w usta…” – tak śpiewa wokalistka, o której wcześniej nie słyszeliśmy, bo po prostu debiutuje. To Sylvia Novak.

“Me gusta” czyli “Lubię to” – ten tytuł kojarzy się głównie z mega hitem duetu Shakira & Anuel AA, który wygrał ostatnio nasze podsumowanie na najlepiej pobierany utwór I półrocza 2020 w serwisie DigitalDJ.  Ale mamy dla was niespodziankę, bo od dziś mamy także nasza polską “Me Gusta … pocałuj mnie w usta” – tak właśnie śpiewa Sylvia Novak. I nie jest to żaden cover! Sami zobaczcie!

 

W warstwie muzycznej aranż utworu zrobiony z dbałością o jakość. Mieliśmy już kilka podobnych utworów, nawet w tym roku, śpiewanych oczywiście po polsku. W tym przypadku powstał całkiem zgrabny tekst. Sprawdziliśmy kto stoi, poza artystką, za produkcja tego utworu i jego jakością. To …. polski producent … o intrygującym pseudonimie Yoshizu Osaka współautor piosenek dla Viki Gabor,  Marta Gałuszewska , Viki Gabor czy najbliższy stylistycznie “Ramię w ramię” – duetu Viki Gabor i Kayah.

O Sylvii

Ukończyła I st. Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. W ostatnich latach rozwijała swój talent wokalny m.in. pod okiem Elżbiety Zapendowskiej.
W ostatnich latach kształciła swój warsztat aktorski w szkole aktorskiej czego efektem jest udział na planach filmów i seriali, takich jak: Pętla, Bad Boy, Barwy szczęścia, Ślad, Na Wspólnej oraz oczywiście sam fakt, że czuje się naturalnie przed kamerą, co widać w tym wideo. Tak więc jakość “Me gusta” nie jest przypadkowa.

 

Z kolei w warstwie lirycznej tej debiutanckiej piosenki Sylvia Novak postawiła na wsparcie i dodaniu otuchy kobietom, które przeżyły trudne miłosne rozstania.

sylwia novak me gusta
Sylvia Novak (fot. Krzysztof Adamek)

oto co mówi:
?Utwór ?me gusta? to słodko-gorzkie połączenie. Z jednej strony słodki i lekki klimat muzyki latino, z drugiej zaś gorzka historia, jaką chciałam tym utworem opowiedzieć. Utwór ten powstawał dokładnie rok temu, gdy bardzo przeżywałam rozwód mojej siostry rodzonej….

… Bardzo chciałam, by ?me gusta? dodała siły każdej kobiecie, która przeżywa rozstanie.
Dziś jestem w szczęśliwym w małżeństwie od ponad dwóch lat, ale dobrze wiem, co czuje kobieta, której związek rozpada się, gdy ?kruszy się iluzja? szczęścia, które miało być na zawsze…”

Nie dopatrujmy się jednak jakiejś szczególnej ideologii w utworze. Taka muzyka ma nieść po prostu przyjemną melodię i rytm oraz przynajmniej odrobinę słońca, bo właśnie w kalendarzu pojawiła się Jesień …

W klipie wideo u boku Sylvii w dedykowanej choreografii wystąpili tancerze z formacji: Baza Tancerzy, którzy tańczyli w światowych produkcjach u boku m.in.: Taylor Swift, Superbowl x Jennifer Lopez, Justin Bieber, Camilla Cabello.

Taniec jest dosłownym przekazem słów artystki, gdy w tekście ?kruszy się iluzja?, kruszy się również bryła stworzona przez tancerzy. Tą pozytywną taneczną ekipę stylizował Bartek Indyka, a same kostiumy to połączenie nowoczesnych, sportowych looków ze strojną biżuterią, charakterystyczną dla muzyki latynoskiej. W strojach nie brakuje również wiodących barw: zieleni i pomarańczy. I takich produktów muzycznych w Polsce nam trzeba czyli wysokiej jakości, ale po polsku.