DJ Raport poleca: take a moment atb frank

Miłe zaskoczenie – tak w skrócie można opisać nowy utwór ATB. Nazywa się “Take a moment” i naszym zdaniem nawiązuje do tych najlepszych utworów producenta. W dodatku wpisuje się w aktualny trend.

 

Nawiązuje do najlepszych utworów ATB, ale też gatunkowo do brzmień trance. ?Take A Moment? nagrał z udziałem producenta i wokalisty Davida Franka utwór.

 

Melancholijny klimat utworu to żadna nowość w przypadku ATB, bardziej zwraca tu uwagę nawet nie wokal, ale przede wszystkim robota producencka. Andre Tanneberger bardzo dobrze skomponował (rozplanował) dźwięki w tle, dzięki czemu znakomicie to koresponduje z przyjemną melodią i męskim wokalem.

Dlatego warto posłuchać go przynajmniej dwa razy, aby docenić jego w/w walory. Jak napisałem utwór wpisuje się nowy trend, ale nie ten TikTokowy (umpa, umpa czyli >140BPM), ale w trance’owy. Ten gatunek coraz częściej “puka” na przysłowiowe salony. Pisaliśmy o tym choćby wczoraj w nawiązaniu do “dream trance“.

Ciekawa przyszłość

Jak informuje Virgin Records utwór z pewnością wywoła falę reakcji w branży muzycznej, podgrzewając tym samym atmosferę przed planowanym na ten rok nowym albumem ATB.

W każdym razie musimy poczekać na kolejne utwory, aby rzeczywiście ocenić czy to  będzie  prawdziwe nowe otwarcie w już dość długiej karierze ATB. Na razie wygląda to obiecująco.

Andre, jako DJ, znajduje się nieprzerwanie od ponad dwóch dekad w DJ Mag Top 100. To domena niewielu DJ’ów!  Całkiem niedawny , świetny powrót ?Your Love (9 PM)?, dobitnie pokazał, że potencjał w nim ciągle jest.

David Frank

U na s mniej znany, ale nie jest anonimową postacią dla fanów elektronicznej muzyki tanecznej. To producent, songwriter i wokalista. Współpracował już m.in. z takimi gwiazdami (chyba jako songwriting) jak Alle Farben, Kygo czy Merk & Kremont. Po okresie spędzonym w grupie Little Dume artysta rozpoczął działalność artystyczną na własny rachunek i jest na