take me away acraze

Nowa produkcja autora mocno dziwi ⚡⚡, bo odchodzi od sprawdzonej formuły ACRAZE. Oto kilka szczegółów na temat “Take me away”.

 

Nowy utwór tego producenta was zdziwi, ale być może jest efektem ciśnienia wydawniczego, po ogromnym sukcesie jaki odniósł z ?Do It To It?. W Polsce singiel osiągnął status platyny, był #1 na Polish Dance Chart. W sumie zgromadził łącznie ponad 12 miliardów streamów, trafił też do reklamy Pepsi Wild Cherry. Oto jego premierowy kawałek “Tak me away”.

 

“Take me away” dziwi, bo producent zdecydował się na kawałek na pograniczu underground. Żegnajcie więc listy przeboju, które swego czasu opanował “Do it, to it”. Mamy tech house’owe brzmienie, bez wokalu, ale ze wstawionymi samplami wokalnymi. Wygląda to tak, jakby ACRAZE przekierował swoja muzykę na innego odbiorcę, a może to pod Tik Toka, który czasami “zażera” dziwnymi brzmieniowo kawałkami? Raczej nie.

Okazuje się, że , podobnie jak Jego wielki hit, ten utwór zawiera sampla utworu z 2008 roku, ?Pocketful Of Sunshine? Natashy Bedingfield. Oryginalna piosenka znalazła się na szczycie listy Dance Club Songs oraz w pierwszej piątce Hot 100.

 

 

ACRAZE wyjaśnia dlaczego akurat ten sampel…

  • Dorastałem słuchając Natashy Bedingfield, byłem więc bardzo podekscytowany, że zgodziła się na tę piosenkę. Zacząłem pracować nad nią jakieś dwa lata temu, ale dopiero w zeszłym roku poczułem motywację, aby ją skończyć ? dokładniej przed koncertem z DJ Snake w paryskim Parc de Princes. Kiedy zagrałem ją po raz pierwszy, tłum oszalał. Natychmiast wiedziałem, że muszę ją wydać.

 

Efekt sukcesu

10 marca da koncert w kultowym Hollywood Palladium. To jego największe show w Los Angeles, odkąd w 2021 roku wydał przebój ?Do It To It? z Cherish. W ramach suportu wystąpi norweski duet producentów i DJ-ów KREAM.

ACRAZE nie ma rzeka , bo obecnie szykuje się do występów na “Breakaway Carolina” oraz w Gorge Amphitheatre z okazji amerykańskiego Dnia Pamięci Narodowej. Planuje też koncerty w Hiszpanii, na Bahamach i w Korei Południowej. Dotąd artysta zagrał już w 19 krajach, pojawił się m.in. na festiwalach Ultra, Tomorrowland i Sensation. Polscy fani mogli oglądać producenta w Gliwicach przed koncertem Tiësto.

Do fanów i/lub współpracowników ACRAZE należą takie gwiazdy jak Tiesto, Diplo, DJ Snake, The Chainsmokers, Steve Aoki, Chris Lake, Zedd czy Martin Garrix. W październiku stworzył bardzo udany remiks nagrodzonego Grammy przeboju Sama Smitha i Kim Petras, ?Unholy?.