tell me secrets vize da hool joker

Kolejny klasyk wraca i to legendarny, bo na wieki związany z muzyką klubową, ale przede wszystkim ze słynnym eventem „Love Parade”. Dziś hymn tej imprezy zmienia swój tytuł i brzmienie nazywając się „Tell me secrets”.

 

„Meet her at Love Parade” to utwór niepowtarzalny i z tego powodu stał sie klubową legendą. Postanowili to wykorzystać VIZE, którzy przypomnieli sobie o swoim ziomalu, który nazywa się Frank Tomiczek aka Da Hool.

 

 

Tell Me Secrets” zawiera sampla słynnego utworu „Meet Her at the Love Parade” Da Hool wydanego w 1997 roku. VIZE podeszli do stworzenia swojego utworu wg obowiązującego obecnie trendu. Wzięli wiec tylko to co najlepsze czy najważniejsze z klasyka , dopisali tekst i dodatkową linię melodyczną.

Teledysk został nakręcony w Berlinie , na legendarnęj ulicy 17 Czerwca. To właśnie tam odbywały się w czasach największej świetności eventy „Love Parade” oraz „Berlin Pride Parade”.

Kręcono go na dachu autobusu, a VIZE i Da Hool grają DJ-ski set na tle kultowych berlińskich zabytków, takich jak Berlińska Kolumna Zwycięstwa czy Brama Brandenburska. To też nawiązanie do tradycji „Love Parade”, bo DJ’e grali właśnie na autobusach. Pokazuje to wideo oryginału, który możecie zobaczyć na dole tego posta.

Przypomnijmy, że to niepierwsze opracowanoie słynnego utworu. Wczesniej brali się za niego m.in. Oliver Heldens i Joel Corry.

Kim jest Capital Bra?

Odkąd ogłoszono premierę piosenki, wydawnictwo wywołało sporo szumu w sieci. Wynika to między innymi z faktu, że pojawia się na niej Capital Bra (lub Joker Bra). To jeden z największych artystów niemieckojęzycznych, który ma ponad 20 utworów #1, ponad 5 albumów #1 w niemieckojęzycznej Europie i ponad miliard streamów na całym świecie.

VIZE współpracował z Capital Bra już w 2020 roku. Singiel „Baby” pokrył się w Niemczech i Austrii platyną i osiągnął 1. miejsce w obu krajach. Z kolei „Paradise” został wydany z niemiecką piosenkarką Leony i znalazł się w pierwszej piątce niemieckich list przebojów. Także pokrył się platyną.

Da Hool mówi o współpracy:

  • „VIZE, Da Hool i Joker Bra idealnie pasują do nowej interpretacji tego klasyka rave z pokolenia Love Parade. Zawsze zastanawiałem się, czy sekcja wokalna pasowałaby do oryginalnego instrumentu, a jeśli tak, to jaka? Myślę, że rezultat, który tu mamy, jest naprawdę oszałamiający i zaprosi wszystkich na imprezę!”.

Johannes z VIZE:

  • Jestem bardzo podekscytowany tym wydawnictwem. Pracowaliśmy nad tą piosenką od dłuższego czasu i jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że teraz wychodzi. Do tej pory opinie fanów i sympatyków były przytłaczająco pozytywne, a na moich setach koncertowych okazywała się prawdziwym hitem uwielbianym przez publiczność. Nie mogę się doczekać, aż zagram ten utwór na wszystkich festiwalach tego lata!