OWNER OF A LONELY HEART yes, 2023 edit Farfetch'd remix

Stare, nowe – najczęściej piszemy o tym w kontekście ciągle popularnego odświeżania starych przebojów. Tymczasem producenci szukają nowych pomysłów już w klubowych brzmieniach w dekad 90/2000. Oto kilka przykładów.

 

 

Podejrzewam, że inspiratorami tego nowego zainteresowania producentów są twocolors, których kawałek “Heavy metal love” zdobył ogromny sukces, także na naszych parkietach. Przypomnijmy twocolors zaczerpnął inspirację (w postaci loopa) z niemieckiego klubowego klasyka “Sonic Empire“. Bywają też równe rocznice jak w przypadku “Owner of a lonely Heart”.

 

Stare jak nowe w 2023

Ten przykład jest ambitniejszy i znacznie starszy w swojej historii. Hit legendarnej formacji elektronicznego rocka dekady ’70/80 – Yes – dziś znów wraca. Powstał w 1983 roku. Na owe czasy okrzyknięto go rewolucją brzmieniową.

 

To głównie zasługa producenta Trevora Horna, który właśnie niedawno odświeżył swoją produkcję. Ciekawostka, bo tu zaśpiewał gwiazdor disco/dance Rick Astley! A to z okazji 40 lecia.

Udany “come back” utwór zaliczył w 2005 roku, kiedy to zremiksował go Brytyjczyk Max Graham. Stał się on wówczas sporym hitem , także  u nas.

Teraz , właśnie z okazji rocznicy wydania, powstało znów sporo remiksów. Jeden z nich  to “Owner Of A Lonely Heart (2023 Edit)” [Spinnin], który bardzo nowocześnie spreparował duet Farfetch’d. Sam pomysł zrobienia czegoś w tylu “patataj” jest bardzo ciekawy

 

Klasyka, klasyka… czyli niemieckie klasyki zawsze się sprawdzą.

Tiesto dogadał się z Da Hool (Frank Tomiczek) i stworzył remiks hymnu “Meet Het at Love Parade”, całość skrótowo nazywając “Meet Her” [Sony Music]. Pojechał mocno bass house’owo.

 

“Loneliness” [Sony Music] to kolejny , niemiecki klasyk, EDM. Mamy tu podobną sytuację jak wyżej. Panowie – Hardwell i DJs From Mars zaprosili do współpracy Tomcrafta.

 

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w “Stompin'” [Spinnin] inspirowano się na maksa starymi czasami. Ale nie chodzi tylko o ten charakterystyczny loop, ale też od oldschool’wy klubb. Ciągle tajemniczy producent Pickle robi to jednak znakomicie!

 

A to już przykład z innej bajki.

Węgierski producent Zsak już nie raz pokazał nam jak znakomicie potrafi produkować house music. Tym razem , w “Can U feel it” [There Was Jack] wyraźnie inspiruje się brzmieniami ze starych czasów. Do tego ten fenomenalny wokal.

Inne nawiązania

Przypomnijmy, że już w 2022 roku VIZE sięgnął po ten pomysł.  W połowie 2023 roku powstała “Everybody Jump (Meet Her At The Love Parade)“.