future rave

Ostatnimi czasy obserwujemy odrodzenie energetycznej odmiany muzyki EDM, choć , tak naprawdę, to wszystko było już kiedyś. Na przykłąd Future Rave. Oto premiery  : LoudTech, D-Steal & Flamers, French 79 vs VER:VEST, Dave 202 i HEADER & Justus.

 

To było już kiedyś w muzyce i teraz wraca. Podobnie jest w branży odzieżowej, wiec nie należy wytykać producentom, że kopiują w tym przypadku schematy Trance sprzed lat. Opakowane jest to obecnie jako Future Rave, co już od jakiegoś czasu propaguje nawet David Guetta. Artyści sceny EDM „dłubią” na różne sposoby, bo pokazują wam poniższe przykłady ostatnich premier. Kilka dni temu pokazaliśmy na naszych łamach jak miesza się Rave i Dance w utworze „Rave in my Garage„.

 

Loudtech to producent z Brazylii. Wydaje już od trzech lat, ale dopiero ten kawałek – „Play the Game” (Hexagon) – pozwolił mu pokazać się szerszemu odbiorcy. Ciekawa mieszanka różnych brzmień, tak jakby bawił sie po prostu nimi.

 

W podobnym stylu utrzymany jest „Flow”. Rave i Acid to brzmienia tu dominujące na tle głośnego beatu House. D-Steal & Flamers pojawiają się w „Generation hex„, a więc dopiero zaczynają.

 

French 79 to Simon Henner – producent z Marsylii, we Francji. Naszą uwagę zrwócił jednak bardziej autor remiksu, bo jest nim VER:WEST czyli Tiesto. Wiemy nie od dziś, że oprócz robienia czysto komercyjnych utworów takich jak „Don’t Be Shy”, tworzy (pod pseudonimem) brzmienia bliskie swojemu sercu. „Diamond Veins” to tech – house’owo -trance’owy kawałek z nutą melanmcholii.

 

Davide Tropeano aka Dave 202 to z pewnością weteran muzyki klubowej, bo działa ponad 20 lat. Alke, jak widać w jego najnowszym kawałku „Fantazia” (S2 Records / Sirup Music)  ciągle jest na czasie” czyli w energetycznym klimacie Future Rave.

 

Robią go starzy wyjadacze, robi młodzież. Oto francuski duet HEADER i holenderski DJ/producent Justus ponownie łączą siły! Po mega współpracy w „Spectre”, dwa wschodzące talenty prezentują teraz „Untouchable” (Spinnin Records). Nowe wydawnictwo po raz kolejny wypełnione jest ich charakterystycznym, odjechanym i potężnym brzmieniem Future Rave.