THROWBACK Michael Patrick Kelly zremiksowany przez DJa Majestic

throwback Michael Patrick Kelly

Michael Patrick Kelly to artysta, który ciągle potrafi zachować ducha czasów wielkich hitów, głównie z lat 70/80-tych. Rok temu powrócił bardzo udanie i, jakby z kalendarzową precyzją, zrobił to u progu lata ’21 z utworem “Throwback”. Znany nie tylko z radiowej anteny doczekał się teraz nie byle jakiego remiksu, bo samego DJ Majestic’a.

 

Oprócz remiksu, artysta właśnie zapowiedział swój nowy album, który ukaże się po blisko pięciu latach, od poprzedniego.  Znamy z nich dwa przeboje czyli „Beautiful Madness” i „Throwback”, które wygenerowały łącznie ponad 150 milionów streamów i znalazły się na szczycie list przebojów w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce (3 miejsce!), Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Ten pierwszy bardzo dobrze wypadł także na Polish Dance Chart, ale ten nowy jednak nie. jest spora szansa, że się to zmieni dzięki temu remiksowi.

 

Piosenki Michaela Patricka Kelly są bardzo melancholijne i co tu ukrywać czasami za lekkie na taneczne parkiety, mimo, że posiadają w sobie sporo miłej dla ucha melodii i unikalnej obecnie w utworach muzyki Pop pozytywnej energii, której było mnóstwo, głównie w przebojach dekady 70/80. Powołuje się nawet na czasy wcześniejsze czyli 70-te. Tłumaczy to w ten sposób:

  • „Jedną z rzeczy, które robię, aby utrzymać dobry nastrój w tych czasach, jest codzienna praktyka wdzięczności” – mówi artysta. – „Bycie wdzięcznym jest energetyzujące i chciałem, aby ten duch żył w tej piosence. Napisałem ” Throwback “, aby wspomnieć dobre czasy, a w szczególności wyjątkową noc, kiedy byłem ostatnim na parkiecie, tańcząc do playlisty z lat 70-tych do 6-ej rano”.

 

Dlatego bardzo ciekawym wydaje się swego rodzaju eksperyment w postaci zremiksowania “Throwback”. Autor “Rasputina” czyli DJ Majestic wie jak to się robi.

O nim

Irlandzko-amerykański piosenkarz i autor hitów Michael Patrick Kelly urodził się w muzykalnej rodzinie „The Kelly Family”. Jako nastolatek stał się ulubieńcem całego pokolenia. W wieku 18 lat napisał już światowe hity, takie jak „An Angel” i „Fell in Love with an Alien”.
Sprzedał ponad 20 milionów albumów, grał na trasach po stadionach, dzielił scenę z Pavarottim i wystąpił na legendarnej mini trasie „Michael Jackson & Friends” w Seulu i Monachium. Następnie zrobił sobie sześcioletnią przerwę, żyjąc w milczeniu jako mnich w klasztorze we Francji, po czym wrócił do branży muzycznej z jeszcze większą karierą solową niż wcześniej.

Album „B•O•A•T•S” jest kontynuacją płyty „iD” z 2017 roku, która utrzymywała się na niemieckich listach przebojów przez ponad 90 tygodni i obecnie zmierza w kierunku podwójnej platyny. Trasa iD-Live sprzedała ponad 500 tysięcy biletów, a hity radiowe, takie jak „Roundabouts”, „Et Voila” i „iD” udowadniają, że autor piosenek i producent z niepowtarzalnym 4-oktawowym głosem jest jednym z najbardziej uznanych artystów zarówno w Niemczech, jak i za granicą.

 

Zobacz LIZOT REMIX