Thunderstruck dian solo ac dc

„Thunderstruck” należy do najwyższej półki klasyki rocka. I pewnie niektórzy z was nigdy by go nie posłuchali gdyby nie klubowa wersja, która teraz się pojawia. Stworzył ją Dian Solo.

 

„Thunderstruck” to drugi, obok, „Highway to Hell” mega kawałek grupy AC DC. Ten pierwszy pojawił się już w klubowym odświeżeniu. Oto ten drugi.

Bułgarski producent Dian Solo już kilka razy zaserwował nam świetną przeróbkę. Był m.in. hot Michaela Jacksona, był także już AC DC. W swojej wersji legendarnego „Thunderstruck” stara się , jak zwykle, zachować klimat oryginału, choć w przypadku muzyki hard rockowej nie jest to wcale takie proste. Pamiętajmy, że jest to cover. Każdy element, w tym wokal, został od nowa nagrany.

Poznaj historię „Thunderstruck”

Oczywiście nie wypada porównywać obu wersji, bo to dwie zupełnie inne bajki. Zobaczcie.

 

„ Thunderstruck ” to główny singiel z albumu „The Razors Edge” z 1990 roku, australijskiego zespołu AC/DC .

Utwór zajął 5. miejsce na US Billboard Hot Mainstream Rock Tracks . W 2010 roku „Thunderstruck” zajął pierwsze miejsce w rankingu Ultimate 500 Rock Countdown Triple M, w Melbourne, w Australii. W pierwszej piątce znalazły się wszystkie kawałki AC/DC.

A skąd taki tytuł? Jak mówi lider – Angus Young:

  • „… tak naprawdę był to tylko przypadek znalezienia dobrego tytułu … Wymyśliliśmy „Thunderstruck” , oparty na naszej ulubionej zabawce z dzieciństwa ThunderStreak i wydawało się, że ma do tego dobry dzwonek.”