Milk & Sugar

Oto dwa nowe odświeżenia z różnych dekad. Pierwsza w końca lat 70-tych, druga – końca lat 90-tych. „Love is in the Air” John Paul Young została ponownie zrekonstruowana przez duet Milk & Sugar, a  formacja Tom & Jame zrobiła cover klasyka House Paula Johnsona. Utwory już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl

 

 

Hmmm, czy to tzw. odgrzewanie kotleta czyli coś więcej? Panowie Steven 'Sugar’ Harding i Michael 'Milk’ Kronenberger pierwszy raz wzięli „na tapetę” ten sympatyczny hit bodaj w 2001 roku. Potem kilkakrotnie remiksowali.

Czy ten genialny letni kawałek John Paul Young’a wytrzymuje próbę czasu w tej wersji?

Sprawdźcie sami. Naszym zdaniem brakuje tu odrobiny czegoś współczesnego. Producenci bowiem dołożyli w zasadzie tylko stopę do oryginału i wyszło dosyć klasycznie, chyba za bardzo retro.

Porównajcie z oryginałem.

 

 

„Love Is in the Air” to piosenka z czasów ery disco z 1977 r. Została napisana przez George’a Younga i Harry’ego Vandę i stała się światowym hitem w 1978 roku. Nagranie osiągnęło 3 miejsce na australijskich listach przebojów i 5 na brytyjskiej liście singli.

W Stanach Zjednoczonych piosenka osiągnęła najwyższe miejsce na 7 miejscu listy przebojów i spędziła dwa tygodnie na pierwszym miejscu wśród współczesnych list przebojów dla dorosłych, jego jedyny hit 40 w USA. Była tez popularna w Polsce. Jej wersja hiszpańska została nagrana pod nazwą „El Amor Está En El Aire”.

W 2017 roku utwór został wybrany w ojczyźnie John Paul Young a do prestiżowego archiwum „National Film and Sound Archive’s Sounds of Australia” – utworów, które zapisały się w historii Australii. 

 


Tom & Jame to diet producent zupełnie nam nieznany, ale przerobienie „Get get down” to bardzo dobry pomysł. Jest tu sporo energii opartej na progresji, elektronicznej surowej aranżacji  i przede wszystkim pompeczce. Oryginał jednak jest nieśmiertelny.

 

„Get Get Down” jedyny kawałek amerykańskiego DJ-a  i producenta. Paul Johnson zapisał się nim w annałach muzyki House. Utwór został wydany w październiku 1999 roku jako singiel z Jego albumu „The Groove I Have”, a „Get Get Down” znalazł się na szczycie listy Billboard Hot Dance / Club Play.

Poza Stanami Zjednoczonymi piosenka znalazła się w pierwszej dziesiątce list przebojów w Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii. Kawałek jest także ceniony przez polskich DJ’ów.