Ultra Music festival 2018

W dniach 23-25 marca 2018 odbyła się jubileuszowa, główna edycja, największego na świecie eventu klubowego Ultra Music Festival 2018 . Jak zwykle odbyła się w Miami, w USA. Wystąpiła plejada gwiazd, a my tu przedstawiamy Wam trzy naszym zdaniem ciekawe sety, choć jeden z nich jest zdecydowanie najciekawszy.

 

To już 20 lat od kiedy wystartował ten festiwal muzyki klubowej.  Ultra Music Festival zawsze był miejscem, w którym najlepsi artyści muzyki elektronicznej zadebiutowali swoimi najnowszymi utworami. Ich sety przygotowywane są przez całą zimę w studio, a następnie udoskonalane z myślą o premierze na Ultra Music Festival 2018 i wcześniejszych. Często artyści używają tych występów jako standardowych setów na resztę sezonu.

Ultra Music festival 2018Pierwotnie festiwal powstał jako impreza towarzysząca imprezy branżowej Winter Music Conference , podczas której rozdawano nagrody branżowe dla DJ’ów,m producentów, menadżerów, a nawet promotorów, w ponad 30 kategoriach.  To podczas tej imprezy kiedy zjeżdżają się DJ’e z całego świata narodził się UMF. Zresztą dj’e grają nie tylko na scenie głównej, którą widać na filmie, ale w ogromnej ilości klubów rozsianych w Miami i na całej Florydzie.

 

W te 20 lat, a szczególnie ostatnio, odbywa się ogromna rywalizacja miedzy DJ’ami właśnie na tej imprezie, co ma potem przełożenie na plebiscyt Top 100 DJ’s.

Artyści wykorzystują pełne spektrum kreatywności, aby spróbować wprowadzić przełomowe elementy do swoich występów. Od nowej muzyki, przez gości specjalnych, aż To, co zaczęło się w Miami 20 lat temu, rozszerzyło się na dziesiątki krajów na 6 kontynentach, z ponad milionem uczestników rocznie. Korea, Hong-Kong, Filipiny, … najlepiej pokazuje to ta mapa.

Warto odnotować, że w tym roku w setach pojawiły się polskie produkcje. Aż dwa razy pojawiło się nowe nagranie DJ Kuba & Ne!tan “Jungle Jane” ! Zagrali je Fedde Le Grand i Alan Walker! Za kilka dni pojawi się w naszym serwisie www.digitaldj.pl.

 

Oto trzy jeszcze gorące sety z tegorocznej edycji Ultra Music Festival 2018.  Naszym zdaniem to właśnie Oliver Heldens nagrał najciekawszego seta. Było tu najwięcej ciekawych pomysłów. Przez godzinę działo się naprawdę sporo. Zobaczcie! Oto Oliver Heldens in the mix.

 

 

 

Dla porównania zobaczcie jaki set przygotował Tiesto.

 

 

Mike Williams to 22-latek, który stał się ostatnio bardzo popularny na świecie, dzięki swoim produkcjom future house, ale też bardzo ciekawym tygodniowym podcastom. Oto jego set w Miami.